انواع دیوار پوش سنگی | مزایا و معایب و کاربرد

انواع دیوارپوش سنگی امروزه به عنوان یکی از رایج ترین و پر طرفدار ترین پوشش های دیوار در ایران شناخته می شوند. این نوع از دیوار پوش ها به دلیل تنوع بالا و همچنین جلوه خاصی که دارند همواره مورد توجه بوده اند. در این مقاله هایکا پنل بعنوان تولید کننده دیوارپوش سه بعدی به طور کامل به تحلیل و بررسی دیوار پوش سنگی می پردازیم و ضمن اینکه این نوع پوشش ها را تعریف کرده و انواع آنها را بررسی می کنیم به مهم ترین مزیت ها و معایب آنها نیز اشاره می کنیم.

دیوار پوش سنگی

به طور کلی می توان گفت که استفاده از هر نوع سنگ طبیعی و یا سنگ هایی که به صورت مصنوعی در کارخانه ها تولید می شوند، در قسمتی از دیوار ساختمان را دیوار پوش سنگی می گویند. حال با توجه به سلیقه و نیاز هر ساختمان می توان در طرح و شکل مختلف دیوار پوش سنگی دلخواه را با سنگ دلخواه اجرا کرد. معمولا در بخش هایی که نیاز به یک جلوه خاص هستیم از دیوارپوش سنگی استفاده می کنیم.

انواع دیوار پوش سنگی | مزیایا و معایب و کاربرد
کاربرد دیوار پوش سنگی

حتما بخوانید : پنل سه بعدی

مزایای استفاده از دیوار پوش سنگی

دیوارپوش سنگی دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از یک نوع سنگ ساخته شده اند ، در این بخش قصد داریم به مهم ترین مزیت هایی که هر یک از این نوع ها دارد اشاره کنیم:

سنگ دکوراتیو:

این سنگ دارای ویژگی های خاص فیزیکی است که باعث شده از آن در فضاهای کوچک و بزرگ استفاده کرد. همچنین این سنگ دارای تنوع بالایی نیز است و به راحتی نصب و اجرا می شود.

سنگ مرمر:

این سنگ دارای جلوه خاص و بسیار زیبایی است و ماندگاری آن نیز بالا است زیرا دوام و مقاومت بالایی دارد و همچنین به دلیل روشن بودن به نورپردازی محیط کمک می کند.

انواع دیوار پوش سنگی | مزیایا و معایب و کاربرد
انواع دیوارپوش سنگی

حتما بخوانید : بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای | مزایا و معایب + کاربرد دیوار پوش شیشه ای

سنگ تراورتن:

این سنگ نیز دارای مقاومت قابل قبولی است و بسیار صیقل و برگشت پذیر نیز می باشد، تنوع بالایی نیز دارد که هر کس با توجه به سلیقه خود می تواند انتخاب کند.

گرانیت:

گرانیت دارای مقاومت بسیار بالایی است به همین دلیل ماندگاری آن به نسبت دیگر نمونه ها بیشتر است. این مقاوت شامل مقاومت در برابر ضربه ، نور های طبیعی و مصنوعی و حرارت می باشد.

آجر:

آجر نیز به دلیل تنوع بالا ، قابلیت رنگ پذیری و همچنین قیمت مناسب تر ، امروزه مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته است.

پلیمری و فومی:

این نوع از دیوار پوش های مصنوعی به دلیل اینکه سختی زیادی ندارد آسیب های کمتری ممکن است ایجاد کنند.

معایب دیوار پوش های سنگی

اگر حال بخواهیم مهم ترین معایب هر نوع از سنگ های پر کاربرد در دیوار پوش ها را بیان کنیم می توانیم به مواردی زیر اشاره کنیم:
مرمر : قیمت بالا
تراورتن : عدم یکنواختی رنگ
دکوراتیو : تمیز کاری و نظافت سخت
گرانیت : وزن بالا و زمان بر بودن اجرای آن
آجر : زیبایی کمتر به نسبت نمونه های دیگر

انواع دیوار پوش سنگی | مزیایا و معایب و کاربرد
دیوار پوش های سنگی

انواع دیوارپوش سنگی

مهم ترین شاخصی که با استفاده از آن دیوار پوش ها را تقسیم بندی می کنند جنس سنگ استفاده شده در آنها است. مهم ترین نوع های استفاده شده در دیوار پوش های سنگی که دارای طرفدار های بیشتر هستند عبارت است از:

  • دکوراتیور یا همان آنتیک
  • مرمر
  • تراورتن
  • گرانیت
  • آجر

حتما بخوانید : بررسی صفر تا صد دیوارپوش آلومینیومی

 

تفاوت دیوار پوش سنگی مصنوعی با طبیعی

در تعریف دیوار پوش های سنگی اشاره کردیم که به هر نوع سنگ مصنوعی و طبیعی که در قسمتی از ساختمان استفاده شود، دیوار پوش سنگی گفته می شود.

انواع دیوار پوش سنگی | مزیایا و معایب و کاربرد
کاربرد دیوارپوش سنگی

منظور از سنگ مصنوعی و سنگ طبیعی چیست؟

دسته دیوار پوش های طبیعی آن دسته هستند که تمامی سنگ های استفاده شده در آنها کاملا طبیعی است. به عبارت دیگر می توان گفت که برای طراحی این دیوار‌ پوش ها از سنگ های طبیعی خالص که فقط به آنها شما داده شده است استفاده می شود مثل سنگ مرمر ؛ اما در مقابل سنگ های مصنوعی آن دسته از سنگ ها هستند که طبیعی نبوده و در کارخانه های مخصوص در آنها تغییراتی ایجاد شده است و کاملا دست ساز هستند مانند سنگ آجر.

مکان های استفاده از دیوار پوش سنگی

امروزه در بسیاری از مکان ها شما می توانید انواع دیوار ها را مشاهده کنید که با سنگ های مختلف تزیین شده اند، به عنوان مثال در ساختمان های مسکونی ، لابی هال ها ، اداره ها ، مکان های تفریحی و فروشگاه ها. بطور کلی می توان گفت که استفاده از دیوار پوش های سنگی بیشتر برای ایجاد جلوه خاص و خارج کردن محیط از یکنواختی استفاده می شود.

انواع دیوار پوش سنگی | مزیایا و معایب و کاربرد
دیوار پوش سنگی و مزایای آن

جنس سخت دیوار پوش های سنگی

شاید مهم ترین مشکلی که دیوار های سنگ پوش ایجاد می کنند این باشد که به دلیل سختی بالا و عدم اجرا دقیق باعث آسیب رساندن به بقیه شود. به همین دلیل باید توجه کنید که حتما سنگ ها به خوبی صیقل داده شده باشند و تیزی نداشته باشند ، همچنین پیشنهاد ما این است که اگر برای اتاق کودک قصد استفاده از دیوار پوش سنگی را دارید ، نوعی پلیمری و فومی بسیار مناسب است زیرا که نرم است و دیگر شما نگران آسیب دیدن فرزند خود نیستید.

نسل جدید دیوارپوش سه بعدی

هایکا پنل به عنوان تولید کننده دیوارپوش سه بعدی پلیمری و وارد کننده دیوارپوش فومی محصولات خود را با بهترین کیفیت به دست مشتریان خود می رساند. در این مقاله کامل به بررسی دیوارپوش سنگی پرداختیم اما چنان چه به دلیل سختی جنس دیوار پوش سنگی و یا هر دلیل دیگر تمایل به خرید انواع دیوارپوش های پلیمری و فومی داشتید می توانید از لینک های زیر های زیر اقدام نمایید.

خرید دیوارپوش سه بعدی

خرید از دیجی کالا

ثبت سفارش از سایت

 

امتیاز post
آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.