بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای | مزایا و معایب + کاربرد دیوار پوش شیشه ای

شیشه از گذشته تا به امروز کاربرد زیادی در معماری داشته و دارد و همچنان در نماهای داخلی و خارجی مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از انواع کاربرد شیشه، دیوارکوب شیشه ای است. جنس این مدل شیشه ها متفاوت هستند و کیفیت بالایی نیز دارد. دیوارپوش سبک جدیدی از کاربرد شیشه، در صنعت ساختمان می باشد که امروزه طرفداران زیادی در ساختمان سازی پیدا کرده است. در این مقاله هایکا پنل به بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای می پردازد.

دیوارپوش شیشه ای و رنگی

دیوار پوش شیشه ای رنگی، نوع جدیدی از دیوارپوش های شیشه ای است. این نوع دیوارپوش ها، کاربرد های فراوانی دارند. از این دیوار پوش ها در محیط های پرتردد استفاده می کنند بخاطر اینکه، به راحتی قابل شست و شو هستند. و بدلیل استفاده شدن از لایه پروپیلن در پشت شیشه، موجب مقاوم شدن این دیوارپوش ها در برابر رطوبت شده است. برای همین در استخر ها ‌و مناطق مرطوب می توان از آن استفاده کرد.

شیشه های رنگی که برای دیوارپوش ها ساخته می شوند دارای ۳ نوع شیشه هستند از جمله کریستال، سوپر کلییر و فلوت. شیشه کریستال ها کیفیت و قیمت بالایی دارند. سوپر کلییر کیفیت کمتر اما قیمت مطلوب تری دارد و شیشه های فلوت کیفیت پایین تری دارند و هنگام استفاده به رنگ سبز دیده می شوند بنابراین استفاده از این نوع شیشه، اصلا توصیه نمی شود.

حتما بخوانید : بررسی صفر تا صد دیوارپوش آلومینیومی

دیوارپوش شیشه ای و کاربرد آن

دیوار پوش شیشه ای قابلیت اجرا در فضاهای مختلف را دارد. از مهم ترین مزایای این دیوارپوش ها ضد خش و ضد زنگ بودن آنهاست. این شیشه ها دارای تنوع بسیاری می باشند.

دیوارپوش های شیشه ای در طرح و رنگ های مختلفی قابل اجرا هستند به همین دلیل میتوان از آنها در فضاهای خانه و اداره ها استفاده کرد. این دیوارپوش ها در سطوح عمودی و افقی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی دیگر از کاربردهای مهم در استفاده از دیوارپوش شیشه ای، مقاومت در برابر ماده های اسیدی و بازی است.

مکان های مناسب استفاده از دیوارپوش شیشه ای

از دیوارپوش های شیشه ای در تمامی مکان های مسکونی و غیر مسکونی ، اداره جات ، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، پژوهشکده ها، اماکن صنعتی، آشپزخانه های صنعتی و غیره استفاده می کنند.

آشپزخانه و بین کابینت

تنوع این دیوارپوش ها زیاد است اما بیشتر، از دیوارپوش های رنگی مات، برای بین کابینت ها بر روی دیوارها استفاده می کنند. این نوع طرح ها آشپزخانه را زیبا و مدرن می کند. از مزایای استفاده از این دیوارپوش ها تمیز کردن راحت آنهاست.

بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای | مزایا و معایب + کاربرد دیوار پوش شیشه ای
دیوار پوش شیشه ای بین کابینتی

سرویس بهداشتی و حمام

یکی دیگر از مکان هایی که میتوان از دیوارپوش های شیشه ای استفاده کرد، سرویس بهداشتی است. در این فضا ها می توان از دیوارکوب شیشه ای رنگی، در رنگ های سفید، خاکستری، سرمه ای و آبی استفاده کرد. این دیوارپوش ها مخصوصا در حمام موجب جلوگیری از نفوذ آب می شوند.

بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای | مزایا و معایب + کاربرد دیوار پوش شیشه ای
دیوارپوش شیشه ای سرویس بهداشتی

پذیرایی و نشیمن

در طراحی اتاق نشیمن آیتم های مختلفی نقش دارند که هر کدام از آنها می بایست فضای گرم و صمیمی را برای افراد خانه ایجاد کند. البته به کوچک یا بزرگ بودن اتاق نشیمن هم ربط دارد. تزئینات برای دکوراسیون پذیرایی استفاده زیاد و متنوع از وسایل دکوری در فضای اتاق نشیمن موجب سلب آرامش می شود. سعی کنید لوازمی را انتخاب کنید که نه زیاد بزرگ باشد و نه زیاد کوچک و نسبت به فضای خود آن را انتخاب کنید.

اتاق ها

طرح و رنگ بندی دیوارپوش ها در فضاهایی مانند اتاق ها، باید بسیار ظریف و هنرمندانه باشد چرا که اتاق ها مکانی برای استراحت، تماشای فیلم و مطالعه است و باید مناسب باشد.

محیط تجاری و اداره ها

در محیط های تجاری و اداری برای اینکه فضای جذابی ایجاد شود از این دیوارپوش ها استفاده می کنند و برای اینکه مدل ها و طرح های مختلفی بزنند برای جداسازی هر فضا نیز می توانند از این شیشه ها استفاده کنند حتی میتوان از دیوارپوش های شیشه ای مات نیز در این فضاها به کار برد و زیبایی محیط را چند برابر کرد. همچنین؛ این دیوارپوش ها در مکان هایی مانند رستوران و فست فود هم کاربرد دارد. و استفاده از رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد به افزایش اشتهای افراد کمک می کند.

بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای | مزایا و معایب + کاربرد دیوار پوش شیشه ای
بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای

لابی ها

قطعا دکوراسیون لابی و درب ورودی از مهم ترین موضوعات برای هر خانه و ساختمان مسکونی است . به طوری که می ‌تواند به تنهایی دلیل انتخاب خانه شود . دیوار پوش ‌های شیشه با نصب راحت گزینه مناسبی برای این درب های ورودی است . همچنین شیشه به دلیل مزیت های خاص خودش باعث بزرگ به نظر رسیدن محیط می‌ شود که همین موضوع ارزش خرید این دیوارپوش ‌های شیشه ‌ای را برای لابی بالا می ‌برد.

فروشگاه ها

دیوارپوش های شیشه ای فروشگاه دارای انواع طرح ها و رنگ های متنوعی می باشند که می توان نسبت به دیزاین فضای فروشگاه، آن را انتخاب کرد. شیشه های این دیوارپوش به راحتی نصب می گردند و قابل شست و شو هستند. این شیشه ها به دلیل ماندگاری بالایی که دارند برای نمای داخلی و خارجی مغازه ها و فروشگاه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای دیوارپوش شیشه ای

دیوارپوش های شیشه ای مزایای زیادی دارند و مورد استفاده همگان قرار می گیرند. از مزایای مهم این دیوارپوش ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مقاوم در برابر حرارت و رطوبت
 • استفاده به صورت قطعه قطعه با طرح هندسی
 • نصب راحت به دلیل وزن کمی که دارد
 • شستشوی راحت
 • تنوع در رنگ بندی
 • مقاوم در برابر ضربه و خط و خش
 • انعکاس خوب نور به داخل خانه
 • امکان ایجاد هر نوع طرحی روی دیوارپوش
بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای | مزایا و معایب + کاربرد دیوار پوش شیشه ای
کاربرد دیوار پوش شیشه ای

حتما بخوانید : دیوار پوش فومی

انواع دیوار پوش های شیشه ای

۱.دیوارپوش شیشه ای سکوریت

نوع دیگری از دیوار پوش شیشه ای، نوع سکوریت یا ضد ضربه است. این نوع شیشه ها بسیار مقاوم بوده و در برابر ضربه ها به راحتی نمی شکنند و هنگام شکستن هم فرو نمی ریزند و همین امر باعث می شود امنیت بالایی داشته باشد.

بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای | مزایا و معایب + کاربرد دیوار پوش شیشه ای
دیوارپوش شیشه ای سکوریت

۲.دیوارپوش شیشه ای چاپی

از مزیت های خوب این دیوارپوش ها این است که میتوان هر طرحی که کارفرما مد نظر دارد بر روی دیوارپوش های شیشه ای چاپ کرد. همچنین با ایجاد تصاویر سه بعدی روی دیوارپوش ها می توان یک نمای سه بعدی در دکوراسیون ایجاد کرد.

۳.دیوارپوش شیشه ای لمینت

برخی اوقات؛ نصب کنندگان دیوارپوش برای اینکه مقاومت و ایمنی دیوارپوش ها را بالا ببرند از شیشه های لمینت استفاده می کنند چرا که هنگام بروز حادثه، خطرآفرین نیستند.

۴.دیوارپوش شیشه ای مات

دیوارپوش های شیشه ای مات به دو دسته تقسیم شده اند: دیوار کوب شیشه ای ساتینا و سندبلاست. این دیوارپوش ها بسیار به هم شباهت دارند و تنها تفاوتشان در طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است.

بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای | مزایا و معایب + کاربرد دیوار پوش شیشه ای
دیوارپوش شیشه ای مات

۵.دیوارپوش شیشه ای لاکوبل

از دیوارپوش های شیشه ای لاکوبل برای بین کابینت ها، آسانسور ها، لابی ها و دیوار های فروشگاه و حتی سرویس بهداشتی ها استفاده می شود. از این نوع شیشه ها در مکان های پر رفت و آمد استفاده می کنند. این دیوارپوش ها بسیار مورد استقبال بوده و فضا را مدرن و خاص می کند.

بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای | مزایا و معایب + کاربرد دیوار پوش شیشه ای
دیوارپوش شیشه ای محیط اداری

نحوه نصب دیوار پوش شیشه ای

نصب دیوارپوش های شیشه ای مخصوصا شیشه های رنگی، میتواند فضا را از بی روحی و یکنواختی در آورد و به یک فضای شیک و مدرن تبدیل کند. بنابراین؛ هنگام نصب دیوارپوش باید یک سری نکات را رعایت کنیم:

 1. در هنگام نصب، باید از تراز لیزری استفاده شود
 2. باید از زیرسازی اصولی و تمیز استفاده کرد
 3. از چسب های مخصوص سیلیکون و پلی اورتان استفاده کرد
 4. از شیشه های سکوریت و لمینت استفاده شود
 5. در هنگام نصب به صورت متر مربع محاسبه می‌ شود

قیمت دیوار پوش شیشه ای

قیمت دیوار پوش شیشه ای متفاوت است و نسبت به سرامیک  هزینه های بالاتری دارند. همچنین قیمت دیوارپوش ها بستگی به جنس، رنگ، ضخامت، کیفیت و مقاومت آنها دارد. اینکه شیشه چند میل باشد، کیفیت و شرکت سازنده آن، مواد اولیه بکار برده در آن و همین طور ضمانت کالا و … همه این ها عواملی هستند که در قیمت دیوارپوش ها تاثیر می گذارند.

بررسی صفر تا صد دیوارپوش شیشه ای | مزایا و معایب + کاربرد دیوار پوش شیشه ای
دیوار کوب شیشه ای

حتما بخوانید : مزیت دیوارپوش پلیمری هایکا پنل

دیوار پوش سه بعدی پلیمری و دیوارپوش فومی

امروزه نسل جدید دیوارپوش سه بعدی پلیمری و فومی جایگزین مناسبی برای دیوارپوش های شیشه ای در برخی مکان ها می باشد. به دلیل مزیت های برجسته این دیوارپوش ها می توانند گزینه ی مناسبی برای تغییرات دکوراسیون شما باشند.

دیوار پوش پلیمری سه بعدی قیمت مناسب و مقرون به صرفه دارد که در ادامه به برخی ویژگی های آن را بررسی می نماییم:

 • سبک وزن بودن پنل ها
 • نصب آسان و راحت
 • دارای قابلیت ضد قارچ، کپک و انواع حشرات موذی و دوستدار محیط زیست
 • امکان شستشو و تمیزی آسان پنل ها
 • قابلیت عبور سیم کشی از پشت پنل ها
 • عمر طولانی مدت
 • امکان استفاده برای سقف
 • عایق حریق و گرما
 • عدم نیاز به زیر سازی سطح مورد نظر هنگام نصب
 • مقاومت در برابر ضربات
 • مقاوم در برابر نور خورشید
 • تنوع بالای طرح و رنگ
 • انعطاف پذیری بالای پنل ها
 • رنگ پذیری فوق العاده نسبت به سایر انواع دیوارپوش
 • قابلیت ترمیم پانل به صورت تکی در صورت خرابی

حتما بخوانید : معرفی انواع دیوارپوش پی وی سی (pvc) | مزایا و کاربرد | لیست قیمت

نحوه خرید دیوارپوش پلیمری و فومی

برای خرید دیوارپوش فومی هایکا پنل و دیوارپوش سه بعدی پلیمری ما برای شما عزیزان مزیت هایی جهت خرید در نظر گرفتیم. مزیت خرید مطمئن و آسان از طریق دیجی کالا و مستقیما از وب سایت هایکا پنل با نازلترین و مناسب ترین قیمت. هایکا پنل به دلیل تولید کننده بودن قیمت مناسب به مشتریان عمده و خرده ارائه می نماید. همچنین برای انتخاب رنگ و طرح و متریال مورد نظرتان می توانید از مشاوران ما راهنمایی دریافت نمایید.

خرید دیوارپوش سه بعدی

خرید از دیجی کالا

ثبت سفارش از سایت

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.