سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی

امروزه، دکوراسیون داخلی بسیاری از خانه های ایرانی علاوه بر این که زیبایی خاص خود را دارند، با دیزاین های مدرن طراحی شده و زیبایی بیشتری پیدا کرده‌اند. سبک ایرانی اسلامی احترام بسزایی به اصیل بودن قائل است و سعی می کند سبک های سنتی و قدیمی را بیشتر در دکوراسیون استفاده  کند و اگر شما هم جزو افرادی هستید که به تاریخ و فرهنگ و اصالت علاقه مند هستید حتما سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی را انتخاب کنید. و ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید. هایکا پنل به عنوان تولید کننده دیوارپوش سه بعدی پلیمری در این مقاله به بررسی سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی می پردازد.

آشنایی سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی

 • چوب در دکورسیون ایرانی اسلامی

استفاده از چوب در دکوراسیون نقش بسیار مهمی در زیبایی دارد. علاوه بر زیبایی انرژی مثبت بسیاری با خود به همراه دارد. در دکوراسیون، بیشتر از چوب های راش، گردو، بلوط، و سرو استفاده می شود که هرکدام ویژگی ها، بافت و رنگ منحصر به خود را دارند. برای جای هر یک از سبک های طراحی داخلی، در نظر گرفتن تناژ رنگ چوب نقش بسیار مهمی دارد. زیرا رنگ ها تاثیر مستقیم روی هر چه زیباتر شدن فضا دارد.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی (هایکا پنل)
 • آجر در دکوراسیون داخلی

استفاده از آجر در دکوراسیون طرفداران زیادی پیدا کرده است به دلیل رنگ و تنوع بالایی که دارد علاوه بر این که در نمای ساختمان استفاده می شود برای دکوراسیون داخل منزل هم بسیار کاربرد پیدا کرده و سبب می شود نمای داخلی خانه زیبایی و حس و حال متفاوتی را ایجاد کند.و لازم است بدانید این محصول جزو قدیمی ترین مصالح به حساب می آید و در حال حاضر تنوع بالایی پیدا کرده است، به عنوان مثال: انواع دکوراتیو آجر را در محیط های مسکونی ، کافی شاپ ها، ویترین ها و مغازه ها و فضاهای پر رفت و آمد و تجاری استفاده می کنند.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
سبک دکوراسیون ایرانی
 • گچبری در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی، از ابتدا به زیبایی و طراحی دکوراسیون و پذیرایی بسیار پر اهمیت است. حتما شما هم دقت کرده باشید که سقف ها بیشتر مورد توجه ایرانیان بوده است. گچبری در تزئین سقف سابقه طولانی دارد و هنرمندان بسیاری با دقت بالایی طرح های مختلف به سبک ایرانی اسلامی ایجاد می کند که دارای اهمیت بسزایی می باشد. گچبری در واقع هنر کنده کاری و طراحی های مختلف به وسیله ماده ای به نام گچ بر روی دیوار ها را می گویند، که انواع مختلفی از مدل گچبری بر روی دیوار وجود دارد.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
سبک دکوراسیون اسلامی
 • کاشی کاری در دکوراسیون داخلی

صنعت کاشی کاری بیشتر از همه در معماری سرزمینمان نقش زیادی داشته است، و به طور کلی بیشتر در بناهای مذهبی به کار گرفته شده است ، هنر زیبای کاشی کاری از هنرهای دستی و قدیمی ایران است ، که زیباترین و کهن ترین آنها کاشی های فیروزه ای اصفهان است و کتیبه های تاریخی مناره های دوران سلجوقی می باشد.استفاده از هنر کاشی کاری در خانه های ایرانی و استفاده از کاشی در دکوراسیون از گذشته تا به الان رواج زیادی داشته و خوب است بدانید کاشی رنگی و کاشی موزاییکی جزو معروف ترین ها در دکوراسیون هستند.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی (هایکا پنل)
 • آینه کاری در دکوراسیون داخلی

برای دکوراسیون داخلی منزل و محیط کار ایده های جذاب بسیاری وجود دارد یکی از این ایده های بسیار زیبا هنر آینه کاری است ، این هنر توسط اشخاصی با ذوق و سلیقه بالا انجام می شود این افراد شیشه یا آینه ها را به ابعاد و اشکال مختلف برش می زنند و آن ها را با سلیقه و بسیار زیاد کنار یگدیگر قرار می دهند امروزه این طراحی های مدرن کاربرد بسیاری دارد.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
سبک دکوراسیون ایرانی
 • شیشه های رنگی در دکوراسیون داخلی

شیشه رنگی یکی از جذاب ترین و کهن ترین طراحی ها در دکوراسیون داخلی است که با وجود گذشته زمان بسیاری از بکار گیری آن، همچنان جذابیت خود را حفظ کرده است. امروزه طراحی این شیشه ها بیشتر در موارد زیر است : دیوار، سقف، ستون ها و در فضای مختلف منازل استفاده می شود. مزیت این شیشه ها این است که نور را از خود عبور می دهند.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
بررسی سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
 • ظروف سوفالی در دکوراسیون داخلی ایرانی اسلامی

طراحی دکوراسیون در زندگی ایرانی‌ ها جایگاه خود را پیدا کرده است، استفاده از ظروف قدیمی مادر بزرگ‌ها، پشتی‌ های گوشه و کنار اتاق‌ ها و استفاده از سماور و ظروف سفالی تنها بخشی از لوازمی است که در دنیای مدرن امروز هنوز در منزل هر ایرانی وجود دارد و مشاهده می‌ شود. ظروف سفالی هم یکی از مهم ترین آثار می باشد که معمولا دارای قدمت بالایی هستند و به عنوان ظروف عتیقه با قدمت بالا از آن ها یاد می شود، در دکوراسیون به سبک ایرانی اسلامی حتما ظروف و لوازم قدیمی دیده می شود.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
سبک دکوراسیون ایرانی و اسلامی

از جمله کاربردهای ظروف سفالی: به عنوان مثال کاربرترین آن ها کاسه‌ های سفالی هستند که بهترین ایده برای ریختن آجیل و شکلات به حساب می آید. شاید هم دوست داشته باشید از ظروف سفالی در سفره شام و ناهار هم استفاده کنید.این ظروف همیشه هم قابل استفاده اند البته برای تزئین هم از آنها بهره می گیریم.

 • پشتی در دکوراسیون داخلی ایرانی اسلامی

در چیدمان ایرانی اسلامی پشتی‌ های قدیمی هنوز جایگاه خود را از دست نداده‌اند و بسیاری جای خریدن مبلمان به دنبال خرید پشتی دستبافت برای منزل خود هستند. شما هم اگر عاشق محیط سنتی هستید در نقطه از اتاق نشیمن خود از پشتی‌ های راحتی به جای مبل استفاده کنید. و از لوازم قدیمی مانند فرش و بالشت و ترمه هم بهره بگیرید و در نهایت یک مکان عالی برای استراحت و دورهمی‌های خانوادگی و صمیمی را برای اعضای خانواده خود ایجاد کنید.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
بررسی سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
 • گلیم و فرش در دکوراسیون داخلی ایرانی اسلامی

در چیدمان ایرانی اسلامی بهتر است از گلیم های دستبافت استفاده کنید. این کار علاوه بر تجدید خاطر، فضای شما را صد چندان جلوه می‌بخشید. و برای نشیمن و تزئین هم میتوانید از گلیم های مختلف کمک بگیرید.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
سبک دکوراسیون ایرانی و اسلامی
 • رنگ در دکوراسیون داخلی ایرانی اسلامی

رنگ ها یکی از نکته های مهم در جذابیت دکوراسیون محسوب می شود و ترکیب رنگ ها با هم می تواند انرژی و نیروی مثبت  یا منفی برای ما داشته باشد.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
بررسی سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
 • نور در دکوراسیون داخلی ایرانی اسلامی

نور و رنگ دو عنصری هستند که پیوسته به هم مرتبط اند و خیلی از نورها با تجزیه شدن رنگ های مختلفی را می توانند تولید کنند و تاثیرات زیبایی دارند.

سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی
سبکهای دکوراسیون ایرانی اسلامی

 

خرید دیوارپوش سه بعدی

خرید از دیجی کالا

ثبت سفارش از سایت

5/5 - (1 امتیاز)
آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.