حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

0
No products in the cart.

سوالات متداول

از آنجا که این محصولات تاریخچه چندانی ندارند و به نوعی محصولات جدیدی به شمار می روند، طبیعتا سوالاتی در این خصوص در ذهن شما هست که در این قسمت می خواهیم به مهم ترین آن ها پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

1- ویژگی یا مشخصه اصلی دیوارپوش ها چیست؟

روکشی که در عین اینکه آسیب های وارد آمده به دیوار را می پوشاند (از قبیل خراش روی دیوار، خرابی قسمتی از دیوار و…)، نمای زیبایی نیز به منزل شما می بخشد.

سوالات متداول دیوار پوش

سوالات متداول در خصوص دیوارپوش

2- دیوارپوش ها از چه جنسی هستند ؟

این محصولات از نظر جنس بسیار متنوع هستند. در این بین می توان به مواردی چون چوبی، سنگی، چرم، فومی، فلزی و دیوار پوش های سه بعدی اشاره کرد که خود دیوارپوش های سه بعدی در انواع مختلفی چون دیوارپوش های پلیمری، pvc و … موجود هستند.

3- منظور از دیوارپوش سه بعدی چیست؟

دیوار پوش سه بعدی یا 3D Panel در واقع پنل های برجسته حجمی هستند که برجستگی آن ها بسته به طرحی که دارند، از 0.5 تا 4 سانتی متر متغیر است. در واقع با قرار گرفتن این پنل ها کنار یکدیگر بر روی دیوار جلوه ای بسیار زیبا و سه بعدی خلق می شود. پس از نصب شما می توانید این دیوارکوب ها را به دلخواه خود رنگ آمیزی هم بکنید.

4- آیا پنل های دکوراتیو هایکا پنل برای نصب در نماهای خارجی هم کاربرد دارند یا اینکه صرفا در فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شوند؟

این دیوارپوش ها همانطور که می دانید برای استفاده در تمام نماهای داخلی ساختمان کاربرد دارند. ولی برای استفاده در قسمت های خارجی ساختمان مناسب نیستند.

5- آیا با دیوار پوش های هایکا پنل می توان تمامی سطح یک دیوار را بصورت کامل پوشش داد؟

بله! در واقع از آنجا که دیوار پوش های هایکا پنل قابلیت برش خوردن دارند، بواسطه آن ها می توان هر دیواری را با هر ابعادی که دارد، تماما پوشش داد. از آنجا که دیوارپوش های ما از قابلیت فرم پذیری بالایی برخوردارند، حتی قسمت های مانع دار دیوار را نیز می توان از اطراف طوری پوشش داد که نقطه خالی باقی نماند.

6- آیا این دیوارپوش ها قابل شستشو هستند؟

بله دیوارپوش های سه بعدی پلیمری هایکا پنل از موادی ساخته شده است که کاملا ضد آب بوده و به راحتی می توان آن ها را با هر ماده شوینده ای شست و تمیز کرد.

دیوارپوش های قابل شستشو

دیوار پوش قابل شستشو

7- آیا این دیوارپوش ها قابلیت تغییر رنگ هم دارند؟

بله. در واقع همانطور که پیشتر هم گفته شد، این دیوارپوش ها با قابلیت رنگ پذیری بالا تولید می شوند. بطوریکه بارها می توان آن ها را به شیوه دلخواه رنگ کرد.

8- آیا می توانیم این دیوارپوش ها را خودمان نصب کنیم؟

بله! در حقیقت یکی از مهم ترین مزایای دیوارپوش های سه بعدی پلیمری هایکا پنل، قابلیت نصب آسان آنهاست. بطوریکه هر فرد ناآشنایی می تواند صرفا با دیدن ویدیوی آموزش نصب دیوارپوش هایکا پنل موجود در همین صفحه اقدام به نصب سریع و آسان آنها کند.

9- آیا می توانیم قبل از سفارش، نمونه نصب شده این دیوارپوش ها را ببینیم؟

البته! شما با مراجعه به قسمت نمونه کارهای هایکا پنل می توانید چندین نمونه از پروژه های انجام شده توسط تیم ما را ببینید.

10- آیا قبل از نصب نیاز به زیرسازی خاصی هست؟

برخلاف بسیاری از دیوارپوش ها، پانل های سه بعدی پلیمری هیچ نیازی به فریم بندی و زیر سازی خاصی ندارد. البته دیوار نیز باید صاف و مسطح باشد. یعنی این محصولات بواسطه چسب صنعتی به صورت مستقیم روی دیوار نصب می شوند. در واقع هر سطح صافی همچون دیوار رنگ شده یا گچ کاری شده، نئوپان، شیشه و سایر سطوح صاف برای نصب چنین محصولاتی مناسب هستند.

11- پانل های سه بعدی هایکا پنل مناسب اجرا در چه فضا هایی هستند؟

تمامی مناطق مسکونی، تجاری و اداری همچون ویترین فروشگاه ها، گالری ها، مغازه ها، دیوار نمایشگاه ها و سایر مکان هایی که زیبایی آن ها از جهت جذب مشتری مهم است، برای نصب این دیوار پوش های سه بعدی پلیمری مناسب است. نقشی که حضور این پانل ها در جذب مشتری در مراکز تجاری ایفا می کنند، بسیار قابل توجه است.

انواع دیوارپوش سه بعدی

انواع دیوار پوش سه بعدی

12- در چه بخش هایی از واحدهای مسکونی، تجاری و اداری استفاده از پانل های سه بعدی هایکا پنل توصیه می شود؟

در اکثر نقاط خانه همچون دیوار پشت تلوزیون، دیوار سالن پذیرایی و نهارخوری، سالن نشیمن و لابی ساختمان قابل استفاده است. در مناطق تجاری نیز ویترین، دیوار داخلی واحد و در واحدهای اداری در سالن اصلی و دفاتر مدیران قابل استفاده می باشد.

13- در صورت وارد آمدن آسیب احتمالی به دیوارپوش آیا می توان آن را ترمیم کرد؟

بله. در واقع از آنجا که دیوارپوش های ما از کنار هم قرار گرفتن پنل های جدا از هم تشکیل شده اند، در صورت آسیب دیدن، می توان پنل آسیب دیده را به راحتی تعویض کرد. این مورد در واقع یکی از مزایای کاربردی و مهم دیوارپوش های سه بعدی هایکا پنل است.

14- نصب دیوارپوش ها توسط هایکا پنل چقدر طول می کشد؟

این کاملا بستگی به مساحت کار و سایر عوامل جانبی دارد. اما در یک تخمین کلی می توان زمان آن را بین 1 الی 3 روز ارزیابی کرد.

15- ابزار موردنیاز جهت نصب دیوارپوش های سه بعدی چه هستند؟

  • متر
  • تراز
  • کاتر
  • چسب پانل
  • درزگیر (آستر یا بتونه) سیلیکونی

16- چه پارامترهایی را بایستی جهت انتخاب یک طرح لحاظ نمود؟

عواملی همچون کاربری مکان مورد نظر (که مسکونی است یا تجاری و…)، مساحت نمای مورد نظر، ابعاد و مساحت دیوار ها و مختصات دکوراسیون محل جهت انتخاب طراحی مهم هستند. البته دقت داشته باشید که نوع رنگ انتخابی و نورپردازی نیز می توانند در زیباتر به نظر رسیدن دیوارپوش موثر باشند.

طرح مناسب برای دیوار پوش

انتخاب طرح مناسب برای دیوارپوش

17- چگونه رنگ دیوارپوش را انتخاب کنم؟

شما باید ابتدا با توجه به سلیقه ای که دارید، از بین طیف رنگ های روشن و تیره یکی را انتخاب کرده و سپس جهت انتخاب دقیق رنگ از میان طیف مورد نظر، با توجه به موقعیت نوری مکان مورد نظر، رنگ به کار رفته در دکوراسیون آنجا و… با تیم هایکا پنل تماس گرفته و برای انتخاب رنگ مناسب از مشاوره کارشناسان ما کمک بگیرید.

19- مقاومت این پنل ها در برابر رطوبت به چه صورت است؟

دارای مقاومت قابل قبولی در برابر رطوبت هستند.

20- کاربرد دیوارپوش پلیمری برای کاربری تجاری است یا مسکونی؟

این دیوارپوش ها برای انواع کاربری همچون مسکونی، اداری و تجاری مناسب هستند.

21- آیا برای خرید و سفارش دیوارپوش نیاز به مشاوره داریم؟

تمام متریال هایی که شما می خواهید برای ترکیب دکوراسیون خود انتخاب کنید، باید با یک دید کارشناسی هماهنگ باشد. بنابراین قبل از خرید ترجیحا با کارشناسان ما در هایکا پنل تماس حاصل فرمایید تا شما را در انتخاب گزینه مناسب بصورت رایگان یاری کنند.

22- چگونه منزل یا محل کار خود را برای نصب دیوارکوب (دیوارپوش) اندازه گیری کنیم؟

در ابتدا نقشه دیوارهای منزل خود را بر روی کاغذ رسم کرده و بعد عرض و ارتفاع آنها را اندازه بگیرید. ضرب دو عدد مربوط به عرض و ارتفاع دیوارها، همان مساحت دیوارهای شماست.

23- این دیوارپوش‌ چقدر محکم است؟

دیوارپوش های پلیمری به خاطر متریالی که دارند، بسیار منعطف هستند و قابلیت ارتجاعی بالایی در برابر ضربات وارده دارند. این دیوارپوش ها فقط در برابر اجسام نوک تیز حساس هستند و امکان پارگی دارند. اما در این خصوص هم نگران نباشید. چرا که اگر هم قسمت از آن پاره شود شما فقط با تعویض همان پنل می توانید مشکل را حل کنید.

انواع دیوارپوش با استحکام بالا

انواع دیوار پوش با استحکام و دوام بالا

24- یک دیوارپوش پلیمری در برابر آتش‌سوزی چقدر مقاوم است؟

این دیوارپوش ها هم ضد حریق هستند و هم از انتقال آتش در محل جلوگیری می کنند.

25- وزن این دیوارپوش‌ها چقدر است؟

برخلاف بسیاری از دیوارپوش ها، یکی از مهم ترین مزایای این نوع دیوار پوش ها وزن بسیار سبک آنهاست که کار با آن ها را بسیار راحت کرده است.

26- واکنش این دیوارپوش‌ها به موریانه‌ها چگونه است؟

جالب است بدانید که دیوارپوش های پلیمری یا فایبر گلاس به خاطر نوع متریالی که دارند، خاصیت ضد قارچ و کپک دارند که باعث می شود برای استفاده در محیط های مرطوب کاملا مناسب باشند.

27- آیا می‌توانم از دیوارپوش پلیمری یک اتاق در مکان‌های دیگر هم استفاده کنم؟

بله! شما به راحتی می توانید آن را جدا کرده و مجددا در جای دلخواه نصب کنید.

28- آیا این پانل‌ها بهداشتی هستند؟

پنل های دکوراتیو پلیمری به این علت که ضد آب، اسید و باز هستند، کاملا قابل شستشو بوده و می توان با هر ماده شوینده ای آنها را شست.

29- آیا پس از نصب می‌توان آن‌ها را رنگ کرد؟

بله! نه تنها یکبار بلکه بارها می توان رنگ آنها را تغییر داد.

30- آیا این پانل‌ها بو دارند؟

خیر. هیچ گونه بوی خاصی ندارند.

31- دیوارپوش‌های پلیمری در مقایسه با کاغذ دیواری چگونه هستند؟

پیشتر این را گفتیم که پنل های سه بعدی هم به لحاظ زیبایی و تنوع در مدل و طرح و هم به لحاظ قابلیت پوشانندگی و حفاظت از دیوارهای منزل، بسیار بهتر از کاغذ دیواری عمل می کنند.

انواع پنل سه بعدی دکوراتیو

انواع پنل سه بعدی پلیمری

32- آیا می‌توان از این دیوارپوش‌ها در حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد؟

در حمام خیر اما جهت استفاده در سرویس بهداشتی مناسب هستند.

33- آیا دیوارپوش‌های پلیمری پس از مدتی ترک می‌خورند؟

خیر خودبخود به هیچ وجه چنین مشکلی پیش نمی آید. مگر اینکه جسم نوک تیزی را در آنها فرو کنید که در اینصورت هم جای نگرانی نیست! چرا که فقط با تعویض قسمتی که آسیب دیده می توان به راحتی مشکل پیش آمده را حل کرد.

34- آیا ممکن است این دیوارپوش ها پس از مدتی تغییر رنگ بدهند؟

نه تنها تغییر رنگ نمی دهند بلکه شما می توانید اگر پس از مدتی از رنگ آنها خسته شدید، به راحتی رنگ آنها را عوض کرده و این کار را بارها و بارها تکرار کنید!

3.8/5 - (5 امتیاز)

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول