حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

0
No products in the cart.

راهنمای نصب دیوارپوش سه بعدی

آموزش نصب دیوارپوش های سه بعدی پلیمری

مهم ترین نکته در استفاده از دیوارپوش سه بعدی در نحوه نصب و اجرای آن است به گونه ای که اگر کمی دقت و مهارت در کارهای فنی داشته باشید، می توانید دیوارپوش هایی که طرح های ساده دارند را خودتان به خوبی نصب کنید. در این مقاله هایکا پنل با ما همراه باشید تا در خصوص راهنمای نصب دیوارپوش سه بعدی با هم صحبت کنیم.

ابزار مورد نیاز جهت نصب دیوار پوش:

  • کاغذ سمباده
  • ابزار برش
  • مداد و خطکش فلزی
  • چسب سیلیکون و درزگیر
  • قلم مو و حلال رنگ
  • رنگ آستر و اکریلیک
  • آب و دستمال پارچه ای

آموزش نصب دیوارپوش های سه بعدی پلیمری

توجه داشته باشد که دیوارپوش های هایکا پنل آسان نصب بوده و با طی کردن چند مرحله به راحتی می توانید کار نصب را تمام کنید. البته به شرطی که انجام دادن کارهای ظریف برای شما سخت نباشد و به جزییات خوب دقت کنید! در ادامه به آموزش گام به گام نصب پنل های سه بعدی هایکا پنل می پردازیم. پس از خرید دیوارپوش سه بعدی پیشنهاد می شود حتما یکبار این آموزش را بخوانید.

1- آماده سازی دیوار و یک زیرسازی مختصر:

پیش از این نیز گفتیم که نصب پانل های ما نیازی به زیرسازی خاصی ندارند و کافیست دیوار مورد نظر شما مسطح باشد و برآمدگی خاصی نداشته باشد و همچنین کاملا خشک باشد تا پنل ها به آن بچسبند (یعنی رطوبت خاصی روی دیوار نباشد). در اینصورت کافیست با یک دستمال خشک دیوار را قدری تمیز کنید تا گرد و غبارهای احتمالی پاک شوند.

2- اندازه گیری ابعاد دیوار:

کافیست با یک متر معمولی، طول و عرض کلی دیوار را اندازه بگیرید! همانطور که در تصاویر دیده اید، پانل های ما مربعی شکل بوده و سایز خاصی دارند (مثلا شما در نظر بگیرید 50*50 سانتی متر). طول و عرض دیوار را به ابعاد 50*50 تقسیم کنید تا بدانید چند عدد پانل در طول و عرض دیوار شما جای میگیرند. به احتمال زیاد در پایان یک ردیف یا ستون از دیوار شما اضافه می آید که اندازه اش کمتر از 50 سانتی متر است. در اینصورت اندازه دقیق این قسمت را مشخص کرده و پانل های مربوط به آن ردیف یا ستون را درست به اندازه قسمت اضافه آمده برش بزنید، به گونه ای که فیت دیوار شما بشوند.

3- برش در جای موانع:

در ادامه راهنمای نصب دیوارپوش های سه بعدی به مرحله برش می رسیم. اگر در قسمتی از دیوار شما لوله گاز یا هر چیز دیگری رد شده است، در آن قسمت باید به اندازه دهانه آن، پنل موردنظر را با کاتر برش بزنید تا بتوانید به راحتی از مانع عبور کرده و پنل را نصب کنید.

4- مرحله چسب زنی:

در این مرحله شما باید قسمت هایی از پنل ها را که با دیوار در تماس هستند، از پشت با چسب صنعتی، آغشته به چسب کنید. توجه داشته باشید که مرحله چسب زنی حتما پس از اندازه گیری و بخش برش باشد. چرا که پس از چسب زدن نمی توان برش را به راحتی انجام داد. قبل از الصاق پانل ها به دیوار، حدودا 2 الی 3 دقیقه صبر کنید تا چسب قدری خشک شود و سپس پانل را به دیوار بچسبانید. در این قسمت پانل ها را قدری به سمت دیوار فشار دهید تا کاملا بچسبند. توجه داشته باشید که در حین چسباندن پشت سر هم پانل ها، حتما حتما آنها را لب به لب چسبانده و در امتداد طول و عرض دیوار کاملا تراز حرکت کنید.

دقت کنید که اگر در ردیف های بالایی 1 میلی متر از خط راست منحرف شوید، در ردیف پایینی این انحراف 10 برابر خواهد شد (یعنی 10 میلی متر!!). پس در مرحله چسباندن پنل ها به دیوار، به اندازه ها خیلی دقت کنید. می توانید برای کم کردن خطای دید، قبل از چسباندن پنل ها به دیوار، دیوار را بصورت شطرنجی، با مداد خط کشی کنید تا با دنبال کردن خطوط خیال تان از بابت تراز بودن پنل ها راحت باشد. البته به شرطی که خود خطوط را کج نکشید!

هشدار در خصوص منحرف نشدن از سطح تراز

5- مرحله درز گیری:

پس از پایان مرحله چسب زنی (که مرحله اصلی کار شماست)، نوبت به درز گیری می رسد که یکی از مهم ترین مراحل در راهنمای نصب دیوارپوش های سه بعدی است. هر چقدر هم شما سعی کنید پنل ها را لب به لب بچسبانید، باز هم یک سری خطوط در لابلای پنل ها ایجاد می شوند که فضای خالی هستند و نیاز به درز گیری دارند. بنابراین در این مرحله بوسیله خمیر درزگیری اقدام به پر کردن این خطوط خالی ایجاد شده در بین پنل ها کنید. حتی الامکان خمیر را به گونه ای تزریق کنید که کمتر به اطراف بپاشد و کثیف کاری درست شود. هر چقدر کار شما ظریف تر باشد، نتیجه نهایی نیز زیباتر خواهد شد.

6- مرحله سمباده کشی:

در این قسمت بوسیله یک سمباده دنده ریز خمیرهای اضافی مرحله پیشین را که به اطراف درزها برخورد کرده است، سمباد بکشید تا پاک بشوند. همین که در یک حد متوسط این کار را انجام دهید کافیست (در حدی که کاملا صاف بشوند و تمیزی کامل آنها خیلی مهم نیست). چرا که در مرحله رنگ آمیزی تمام این قسمت ها با رنگ پوشانده شده و به چشم نمی آیند. نکته مهم در این مرحله صاف و یک دست کردن نواحی نزدیک به درزها است.

7- مرحله رنگ آمیزی:

در این مرحله می توانید رنگ دلخواه خود را انتخاب کرده و اقدام به رنگ آمیزی دیوار پوش کنید.

مزیت رنگ پذیری فوق العاده

در ویدیوی زیر به اختصار مراحل نصب را نشان داده ایم. پیشنهاد می کنیم برای تثبیت توضیحات گفته شده این ویدیو را نیز حتما ببینید:

در این مقاله سعی کردیم تمام جنبه های راهنمای نصب دیوارپوش های سه بعدی را مطرح کرده و روش نصب پنل های سه بعدی دکوراتیو هایکا پنل را به شما آموزش دهیم. از اینکه تا اینجای کار با همراه بودید، از شما سپاسگذاریم. اگر شما هم به تازگی اقدام به نصب این پنل ها کرده اید، حتما نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

2.9/5 - (120 امتیاز)
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول