دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام از دیوارپوش های مورد بحث در صنعت دکوراسیون هستند. اینکه آیا واقعا این دیوارپوش ها ضد آب هستند؟ این دیوارپوش ها در مقابل رطوبت آسیب نمی بینند؟ از بین این همه دیوارپوش که ادعای ضدآب بودن دارند کدام می تواند بهترین انتخاب باشد؟  این دیوارپوش ها در مقایسه باهم کدام یک کیفیت و قیمت به صرفه تری دارند؟

امروزه خیلی از افراد به دلیل تنوع بالای دیوارپوش ها در انتخاب خود مردد هستند. تیم هایکا پنل در نظر دارد راهنمای کاملی در این مقاله برای انتخاب مناسب شما ارائه دهد و همچنین به بررسی دیوارپوش سه بعدی می پردازیم.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام (ضد آب)

در گذشته از کاشی به عنوان پوشش دیوارهای حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شد. اما امروزه تنوع بالایی در دکوراسیون حمام و دستشویی ایجاد شده که افراد را به ترغیب برای انتخاب های متنوع تر و مدرن تر می کند. دیوارپوش های حمام و دستشویی باید ضد آب باشند و در مقابل رطوبت و آب مقاومت کافی داشته باشند. و همچنین ضد لک بودن یکی از ویژگی هایی است که باید به آن توجه شود.

سرویس بهداشتی و حمام به دلیل ارتباط مستقیم با آب انتخاب محدود تری به نسبت سایر مکان های ساختمان در دیوارپوش دارند. چرا که این حجم از رطوبت و آب به راحتی می تواند به لایه های زیرین نفوذ کند و باعث جدا شدن دیوارپوش از دیوار و سقف شوند. پس مهم است که کدام نوع دیوارپوش را انتخاب می کنید.

همچنین از دیگر معیارهای دیوارپوش مناسب برای سرویس بهداشتی ضد ضربه بودن آن است و همچنین قابلیت نصب اکسسوری روی آن.

حتما بخوانید : پنل های دیواری ضد آب

انواع دیوارپوش ضد آب حمام و سرویس بهداشتی

معیار های مختلفی برای انتخاب دیوارپوش بین افراد وجود دارد معیارهایی از جمله زیبایی ، دوام ، تنوع طرح ، تنوع رنگ بندی ، دوام مناسب در برابر آب و رطوبت. با توجه به سلیقه و نظر مشتری انواع انتخاب ها وجود دارد اما برخی دیوارپوش ها ویژگی های بسیار برجسته تری به نسبت سایرین می باشد که می تواند بهترین انتخاب باشد از جمله دیوارپوش پلیمری سه بعدی. در ادامه به بررسی انواع دیوارپوش های سرویس بهداشتی و حمام می پردازیم.

 • دیوارپوش پلاستیکی

این نوع دیوارپوش ها ضد آب هستند و تنوع طرح و رنگ برای مشتریانش عرضه می شوند. این نوع دیوارپوش به نسبت سایر دیوارپوش ها جا افتاده تر هستند و افراد بیشتری از آن ها استفاده می کنند. اما متریال های مختلف و بسیار زیادی روانه بازار شده اند که مدرن تر و به روز تر می باشند. این نوع دیوارپوش به دلیل قیمت پایینش بیشتر مورد توجه قرار می گیرند اما نمی تواند فضای مدرن به شما بدهد.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارپوش پلاستیکی سرویس بهداشتی و حمام
 • دیوارپوش کاشی

از قدیمی ترین و شناخته شده ترین دویارپوش ها برای ساختمان ها کاشی می باشد که طرافداران زیادی داشته اما با توجه به تنوع سایر دیوارپوش ها و نیاز جامعه برای مدرن بودن دکوراسیون امروزه توجه کمتری به کاشی می شود. امروزه کاشی ها به نسبت گذشته طرح های بهتر و تنوع رنگی بالاتری دارند. اما توجه داشته باشید که کاشی خاصیت ضد آب بودن بالایی دارد و توانسته دوام خود را در محیط حمام و سرویس بهداشتی اثبات کند. کاشی در مقایسه با دیوارپوش پلاستیکی حس گران بودن و مدرن بودن بیشتری القا می کنند اما با یک ترک آسیب آن کاملا مشخص می شود و جلوه و زیبایی خود را از دست می دهد.

کاشی ها علاوه بر پوشش دیوار به عنوان پوشش کف سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده می شوند. اما تفاوت هایی بین کاشی دیوار و کاشی کف سرویس بهداشتی وجود دارد. از معایب این نوع دیوارپوش می توان به نصب و اجرای آن اشاره کرد که نیازمند زمان قابل توجه و نیازمند بنایی می باشد.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارپوش کاشی سرویس بهداشتی و حمام
 • دیوارپوش اکریلیک

این نوع دیوارپوش به عنوان متریال ضد آب و مناسب حمام و سرویس بهداشتی شناخته می شوند. این متریال قابل استفاده برای وان حمام نیز می باشد. از معایب این نوع دیوارپوش به براق بودن آن می توان اشاره کرد. چراکه براق بودن دیوارپوش در حمام و دستشویی نیازمند تمیز کردن بیشتر می باشد و در متریال براق لکه ها بیشتر جلوه می کنند. از مزیت های این متریال میتوان به نصب آسان آن اشاره نمود.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
پنل اکریلیک حمام
 • دیوارپوش سنگی

این نوع دیوارپوش طول عمر مناسبی دارد و حس مدرن بودن و به روز بودن القا می کند. این نوع دیوارپوش با وجود طرح و رنگ های متنوع جنس خنکی دارد و در فصل زمستان فضای حمام و سرویس بهداشتی سرد خواهد بود. سنگ های طبیعی گران قیمت بوده که کاشی های طرح سنگ را می توان جایگزین آن ها نمود. و همچنین نصب سنگ طبیعی سخت تر بوده اما کاشی ها با توجه به اینکه نیاز به بنایی دارند ولی نصب آسان تری به نسبت سنگ دارند. از دیگر مزیت های این نوع دیوار پوش عدم تغییر آن ها در مقابل مواد شوینده می باشد.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارپوش سنگی سرویس بهداشتی
 • دیوارپوش فلزی براق

دیوارپوش های فلزی ظاهری به روز و لوکس به سرویس بهداشتی و حمام شما می بخشند. از معایب این نوع دیوارپوش امکان زنگ زدن آن ها در اثر رطوبت می باشند. و همچنین نصب سخت و قیمت بالایی دارند.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارپوش فلزی دستشویی
 • دیوارپوش شیشه ای

این دیوارپوش ها از جدیدترین نوع دیوارپوش ها هستند و طرفداران زیادی به خود جلب نموده است. دیوارپوش های شیشه ای نمایی خنک و زیبا در حمام و دستشویی ایجاد می کنند. دیوارپوش های شیشه ای نصب آسانی دارند و به راحتی می توان آنها را تمیز کرد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که سرعت لک شدن و کثیف شدن آن ها زیاد است.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارپوش شیشه ای سرویس بهداشتی و حمام
 • دیوارپوش لمینت

دیوارپوش لمینت به صورت کاشی یا ورق برای حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند. این دیوارپوش به عنوان دیوارپوش ضد آب در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شوند. از مزیت های این دیوارپوش می توان به قیمت مناسب آن و نصب آسان اشاره کرد. معایب این دیوارپوش عدم ترمیم پانل آسیب دیده می باشد.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
پنل لمینت سرویس بهداشتی و حمام
 • دیوارپوش پی وی سی (PVC)

دیوارپوش پی وی سی از شناخته شده ترین دیوارپوش های ضد آب است و بیشتر در بین مردم جا افتاده است. از مزیت های آن نصب آسان ، پاک شوندگی آسان آن ، پوشش سقف و دیوار می باشند. این دیوارپوش ها در صورت انجام زیر سازی مناسب قبل نصب می توانند عایق گرما و سرما باشند.

ضخامت این نوع دیوارپوش یک و نیم سانتی متر است که مناسب استفاده تمام دیوارها می باشد. همچنین در مقابل کپک و حشرات موذی مقاوم است. همچنین این نوع دیوارپوش تنوع مناسبی در طرح و رنگ ایجاد کرده اند که سلیقه های مختلف را پوشش می دهند.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارکوب پی وی سی سرویس بهداشتی و حمام
 • دیوارپوش سه بعدی

استفاده از دیوارپوش های سه بعدی در حمام و سرویس بهداشتی چهره ای متفاوت و خاص به حمام و سرویس بهداشتی می بخشد. اگر به دنبال تنوع و متفاوت بودن هستید می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. مزیت این نوع دیوارپوش ها نصب آسان و سریع آن ها ، ضد آب بودنشان که موجب شده گزینه مناسبی برای حمام و سرویس بهداشتی باشند و ایجاد ظاهری لوکس در محیط می باشد.

حتما بخوانید : ویژگی های انواع دیوارپوش سه بعدی

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارکوب سه بعدی سرویس بهداشتی و حمام
 • دیوارپوش بتن

دیوارپوش بتنی می تواند برای حمام و سرویس بهداشتی استفاده شود که در ایران خواهان زیادی ندارد چرا که حس لوکس بودن القا نمی کند. اما مقاومت بالایی دارد و البته اجرای آن به سادگی سایر دیوارپوش ها نمی باشد.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارکوب بتنی حمام
 • دیوارپوش چوب

استفاده از خود چوب به عنوان دیوارپوش حمام و دستشویی نمی تواند گزینه مناسبی باشد چرا که به مرور زمان آسیب می بیند. اما طرح چوب از نمونه هایی هستند که خواهان بسیاری دارد و از دیر باز تا کنون در دکوراسیون توجه زیادی به آن می شود. می توانید از سایر دیوارپوش ها با متریال مختلف که طرح چوب دارند جایگزین خود چوب استفاده نمایید.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارپوش چوبی سرویس بهداشتی و حمام
 • دیوارپوش آجر لعاب‌ دار

در گذشته در حمام ها به شدت از آجر لعاب دار استفاده می شد که به مرور زمان جای خود را به کاشی و سرامیک دادند. اما جدیدا در دکوراسیون های حمام و دستشویی قابل مشاهده است.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارکوب آجری
 • دیوارپوش پلیمری سه بعدی

این نوع دیوارپوش به عنوان جدیدترین نوع دیوارپوش ها برای بسیاری از مکان ها استفاده می شود و توانسته در مدت کمی محبوبیت بالایی به دست آورد. چرا که دارای مزیت های بسیاری است و تمامی معایب موجود در سایر دیوارپوش ها را رفع کرده است. هایکا پنل به عنوان تولید کننده دیوارپوش های سه بعدی پلیمری تولیدات خود را در تنوع بسیار بالای طرح و رنگ برای مشتریان خود ارائه می دهد.

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
دیوارپوش پلیمری سه بعدی سرویس بهداشتی و حمام
دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
پنل ضدآب

مزیت های دیوارپوش سه بعدی پلیمری:

 • تنوع بسیار بالای طرح و رنگ
 • ضد آب و عایق رطوبت
 • ضد باکتری و ضد حشرات موذی
 • قابلیت نصب آسان
 • قیمت مقرون به صرفه
 • امکان تعویض هر یک از پنل ها در صورت خرابی
 • قابلیت رنگ پذیری چند باره
 • قابلیت شستشو و مقاوم در برابر مواد شوینده
 • عمر طولانی
 • سبک وزن بودن
 • قابلیت اجرا روی دیوار و سقف
 • بدون نیاز به زیرسازی دیوار
دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
پنل سه بعدی پلیمری
دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام
پانل ضدآب

نکات مربوط به انتخاب کفپوش حمام و سرویس بهداشتی

برای انتخاب بهترین نوع دیوارپوش برای سرویس بهداشتی و حمام ، به وجود مقدار زیاد آب توجه کنید. دیوارپوش انتخابی شما در این شرایط باید بهترین عملکرد را داشته باشد. وجود آب به سرعت به دیوارپوش نامناسب آسیب می زند. با توجه به شرایط خود و منزلتان سعی کنید بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

نصب دیوارپوش سرویس بهداشتی

دیوارپوش های سه بعدی هایکا پنل جزو پنل های نصب آسان هستند که بدون نیاز به هیچ تجهیزات و دانش خاص و کار بنایی به راحتی قابل انجام هستند. شما به راحتی می توانید با مشاهده ویدیو خودتان عمل نصب را انجام دهید. اما همچنان می توانید از نصابان هایکا برای نصب دیوارپوش های منزلتان کمک بگیرید. همچنان می توانید از مشاوران ما برای انتخاب مناسب ترین طرح دیوارپوش سه بعدی و مناسب ترین رنگ کمک بگیرید.

راهنمای نصب دیوارپوش

قیمت دیوارپوش سرویس بهداشتی

در مورد انواع دیوارپوش ها صحبت کردیم و کم و بیش به قیمت آنها اشاره کردیم که کدام یک قیمت مناسب دارند و کدام یک گران قیمت هستند. دیوارپوش های سه بعدی پلیمری تولید هایکا پنل با توجه به مزیت هایی که در بالا به آنها اشاره شد قیمت بسیار مقرون به صرفه ای دارند.

قیمت این دیوارپوش ها ثابت بوده و با هر طرح و رنگی قیمت یکسانی دارند. و همچنین سایز هر کدام از پانل ها ۵۰*۵۰ می باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق باید طول و عرض سطح مورد نظر را اندازه گیری کنید و تعداد پانل مورد نیاز را محاسبه کنید. همچنین می توانید از کارشناسان و مشاوران ا در این زمینه کمک بگیرید تا به راحتی از هزینه دیوارپوش مطلع شوید.

حتما بخوانید : لیست قیمت دیوارپوش سه بعدی

خرید دیوار پوش سرویس بهداشتی

دیوارپوش سرویس بهداشتی با متریال پلیمری و طرح سه بعدی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. هایکا پنل به عنوان تولید کننده دیوارپوش سه بعدی پلیمری محصولات خود را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت به بازار ارائه می دهد. همچنین شما می تواند برای خرید دیوارپوش سه بعدی جهت استفاده شخصی و یا دریافت نمایندگی سراسر ایران اقدام نمایید و محصولات را با مناسب ترین قیمت دریافت نمایید.

مشاوره رایگان ثبت سفارش از سایتخرید از دیجی کالا

حتما بخوانید : خرید دیوارپوش سه بعدی از دیجی کالا

 

3.8/5 - (6 امتیاز)
آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.