انواع سبک دکوراسیون| بررسی ۱۵ سبک دکوراسیون داخلی

برای دکور کردن اصولی مکان های مختلف باید از انواع سبک دکوراسیون اطلاع داشته باشید. چرا که هر سبک ممکن است سلیقه برخی از افراد باشند اما برای برخی دیگر خوشایند نباشد. انواع سبک های دکوراسیون مینیمال ، مدرن ، صنعتی ، اسکاندیناوی و ….. وجود دارند که افراد باید با توجه به سلیقه سخصی شان از آن ها استفاده نمایند. تنوع بسیاری در انواع سبک های دکوراسیون وجود دارد که در ادامه تیم هایکا پنل به بررسی ۱۵ سبک دکوراسیون داخلی برای منزل می پردازد.

۱. سبک دکوراسیون مدرن

در این سبک حس سادگی در تمامی المان های موجود در دکور قابل مشاهده است. در دکوراسیون مدرن از رنگ های ساده و المان های استیل و شیشه و خطوط صاف بیشتر استفاده می شود. همچنین ویژگی هایی همچون شفافیت ، براق بودن ، صافی از سایر ویژگی های این سبک است.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
دکوراسیون مدرن

۲. سبک دکوراسیون امروزی

این سبک دکوراسیون پایبندی خاصی به یک نوع دکوراسیون ندارد و به همین جهت انعطاف پذیری بالایی دارد. در دکوراسیون امروزی خودمانی بودن و راحتی در فضا بسیار اهمیت دارد و احساس صمیمیت بیشتری را انتقال می دهد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
انواع سبک دکوراسیون داخلی

۳. سبک دکوراسیون مینیمال

یکی از پرطرفدار ترین سبک دکوراسیون سبک مینیمال می باشد که ساده شده سبک مدرن است. در این سبک رنگ های خنثی مورد استفاده قرار می گیرند و المان های موجود در دکور براقیت خاصی ندارند. رنگ سفید به عنوان یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در این سبک می باشد. در دکور مینیمال هر آنچه که در فضا اضافه باشد حذف می گردد و برای کاهش سادگی فضا از تضاد رنگ ها استفاده می شود.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
دکوراسیون مینیمال

حتما بخوانید : نورپردازی در دکوراسیون داخلی

۴. سبک دکوراسیون صنعتی

در دکوراسیون صنعتی از المان های نیمه تمام مثل چوب و آجر در ظاهر دکور استفاده می شود که القا کننده یک فضای صنعتی باشد. یکی از المان های مهم در این فضا مبلمان چرم می باشد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
دکوراسیون صنعتی

۵. سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

این سبک تجلی سادگی در دکوراسیون می باشد. مبلمان استفاده شده در این سبک ساده و شبیه عناصر هنری می باشد. استفاده از رنگ سفید در بیشتر فضا و عناصری مانند چوب ، استیل ، نورپردازی طبیعی و کاهش لوازم غیر ضروری و جانبی در فضا می باشد. این سبک نزدیک به حالت مینیمال می باشد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
انواع سبک دکوراسیون داخلی

۶. سبک دکوراسیون سنتی غربی

در این سبک استفاده از لوازم تزئینی زیاد و مبلمان مجلل ، استفاده از چوب تیره ، رنگ های پر رنگ ، مبلمان ، پارچه های بافتنی و مخمل و گلدوزی و ابریشم استفاده می شود.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
دکوراسیون سنتی غربی

۷. سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه

در این سبک فرش و گلیم های ایرانی نقش بسیار پر رنگی دارند. استفاده از رنگ های گرم و تند با نقش و نگار سنتی از المان هایی هستند که در این سبک زیاد به چشم می خورند. استفاده از پشتی و بالشتک های سنتی در این سبک رایج است که امروزه از مبلمان با طرح های گلیم بر روی آنها استفاده می شود.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
انواع سبک دکوراسیون

۸. سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال

این سبک در دکوراسیون ما بین سبک سنتی و مدرن می باشد و باعث ایجاد تعادل بین این دو سبک می باشد. در واقع از المان های موجود در هر دو سبک استفاده می شود. استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون انتقالی رایج می باشد که باعث افزایش آرامش می شود.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
دکوراسیون انتقالی

۹. سبک دکوراسیون فرانسوی

استفاده از رنگ های گرم و سنگ و آجر در دکوراسیون فرانسوی رایج می باشد. استفاده از پارچه های ضخیم و سنگین و المان های چینی برا تزئینات استفاده می شود. پرده های بلند و روکش های مبل چین دار ، گچ بری روی دیوار و سقف ها و اهمیت ویژه به فرش در این دکوراسیون فرانسوی بسیار استفاده می شود.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
دکوراسیون فرانسوی

۱۰. سبک دکوراسیون بوهمیان

این سبک دکوراسیون طرفداران بسیار دارد چرا که قانون خاصی برای استفاده از المان ها و چینش فضا وجود ندارد. استفاده تمام رنگ ها در این فضا می تواند ظاهری شیک به وجود بیاورد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
دکوراسیون بوهمیان

۱۱. سبک دکوراسیون روستیک

سبک دکوراسیون روستایی از عناصر موجود در طبیعت برای دیزاین استفاده می کند عنصر هایی مانند چوب ، سنگ و هر عنصری که زندگی روستایی را نمایان کند. ظاهر وسیله ها و المان ها به گونه ای می باشد که نماد فلز های کم رنگ یا (رنگ و رو رفته) باشد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
دکوراسیون روستیک

۱۲. سبک دکوراسیون شابی شیک

استفاده از المان هایی که نمایانگر کاخ های فرانسوی و انگلیسی باشند. این سبک مانند بوهمیان است اما باید توجه داشته باشید که بیشتر به ظرافت های زنانه توجه دارد. مثلا استفاده از مبل های سبک قدیمی و المان های قدیمی در کنار دکور می باشد. طیف رنگی این سبک رنگ سفید در کنار صورتی ، یا استفاده از گل های صورتی در فضا می باشد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
سبک دکوراسیون شابی شیک

۱۳. سبک دکوراسیون هالیوودی

استفاده از طیف رنگی بنفش ، فیروزه ای ، قرمز در این سبک رایج می باشد. این سبک توجه ویژه ای به لوکس و با شکوه بودن دارند. عتیقه جات گران بها و مبلمان مجلل و لوستر های بزرگ و خیره کننده و نورپزدازی زیاد از المان های مورد استفاده این سبک می باشند.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
دکوراسیون هالیوودی

۱۴. سبک دکوراسیون ساحلی

در سبک استفاده از رنگ های خنثی در کنار آبی و سبز ، اتاق هایی با المان ها و وسایل چوبی زیاد ، استفاده از المان هایی الهام گرفته شده از دریا ، پنجره های بزرگ و مبلمان سفید و یا بژ رنگ بسیار رایج می باشد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
عکس دکوراسیون سبک ساحلی

۱۵. سبک دکوراسیون مونوکروم

در این سبک استفاده از یک رنگ در دکوراسیون بسیار رایج است. برای جلوگیری از یکنواختی فضا به خاطر تک رنگ بودن بای با دقت بالا از جزئیات استفاده نمود. می توان تناژهای مختلفی از یک رنگ را در فضا استفاده نمایید. همچنین می توانید از سفید یا رنگ خنثی در کنار رنگ انتخابی تان استفاده نمایید.

انواع سبک دکوراسیون داخلی
انواع سبک دکوراسیون

 


 

5/5 - (1 امتیاز)
آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.