دیوارپوش منزل

دیوارپوش منزل یکی از پر بحث ترین عناصر در دکوراسیون امروزی می باشد چرا که تنوع بسیار بالای آن ها موجب سر درگمی افراد در انتخاب می شوند.

انواع مختلف دیوارپوش ها می توانند زینت بخش دیوار های منزلتان باشند از کاغذ های دیواری گرفته تا دیوارپوش هایی با متریال های پلیمری ، پی وی سی ، سنگی و …… مزیت و معایب هر کدام از این دیوارپوش ها نسبت به یکدیگر چیست؟ کدام دیوار پوش می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد؟ در این مقاله به بررسی تمامی این موارد و انواع دیوارپوش ها می پردازیم و در انتها به بررسی تکمیل تر دیوارپوش سه بعدی خواهیم پرداخت.

دیوارپوش ها نه تنها برای جلوه دادن به دیوار و تنوع بخشی استفاده می شوند بلکه برای بازسازی دیوارهای قدیمی و هم چنین جهت مقاوم سازی دیوار ها در برابر ضربه و تغییر رنگ مقاوم می کنند.

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی به جای استفاده از مصالح قدیمی در دکوراسیون از مصالح جدید همچون دیوارپوش ها استفاده می شود. چرا که قیمت مقرون به صرفه تر و نصب آسان تری دارند. اما برای بهترین انتخاب نیاز است که آشنایی بیشتری با انواع دیوارپوش ها داشته باشید.

دیوارپوش ها در انواع مکان ها از جمله اداره جات ، کافی شاپ ها و رستوران ها مورد استفاده می گیرند که تیم هایکا پنل قصد دارد در این مقاله به بررسی دیوارپوش منزل و همچنین دیوارپوش سه بعدی به صورت اختصاصی بپردازد.

دیوارپوش منزل چیست

دیوارپوش به جنسی که روی دیوار قرار می گیرد و آن را می پوشاند طلقی می شود که برای مکان های مختلف در منزل استفاده می گردد. دیوارپوش ها برای اهداف مختلفی استفاده می شوند اهدافی مثل : تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع در فضا ، پوشاندن دیوار از آسیب و ضربه ، عایق حرارت و رطوبت بودن و……. ابتدا باید هدف خود را برای استفاده از دیوارپوش در نظر بگیرید سپس با توجه به محیط و مزیت و معایب هر کدام از انواع دیوارپوش ها بهترین انتخاب را داشته باشید.

در گذشته بیشتر ایجاد تنوع در فضا مهم بود که از رنگ کردن دیوارها استفاده می شد اما به مرور زمان کاغذهای دیواری و انواع دیوارپوش ها وارد بازار شدند و تنوع گسترده ای در دکوراسیون ایجاد کردند.

انواع دیوارپوش منزل

دیوارپوش ها با توجه به متریال آن ها و مزیت ها و معایبی که دارند قیمت های متفاوتی دارند. برخی از آن ها نیاز به بنایی دارند ولی برخی امکان نصب بدون دانش خاص و ابزار خاص هستند. همچنین تنوع در رنگ و طراحی آن ها متفاوت بوده و سلیقه های متفاوتی را پوشش می دهند. برخی از آنها قابلیت شستشو دارند و ضد آب می باشند در نتیجه اگر کودکی در منزل دارید نگران کثیف یا حتی خط خطی شدن دیوار هایتان نباشید. در ادامه به بررسی انواع دیوارپوش منزل می پردازیم:

 • دیوارپوش های چوبی

دیوارپوش چوبی می تواند از چوب های طبیعی یا مصنوعی که طرح چوب دارند باشد. امروزه به دلیل گران بودن چوب طبیعی از دیوارپوش های طرح چوب استفاده می کنند. دیوارپوش های چوبی که به صورت عمودی و افقی در دکوراسیون منازل قابل مشاهده هستند و به صورت تخته های باریک یا عریض در رنگ بندی های قهوه ای و خاکستری و تناژهای روشن و تیره و …. تولید می شوند. به دلیل تنوع رنگی به راحتی می توانید با سایر المان ها این دیوارپوش را هماهنگ کنید.

با توجه به سایر المان های موجود در دکوراسیون می توانید این نوع دیوارپوش را در تمامی مکان های منزل خود استفاده کنید. این نوع دیوارپوش ها به مرور زمان در مقابل رطوبت ممکن است تغییر حالت دهند پس بهتر است فضای انتخابی تان رطوبت نداشته باشند.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش چوبی منزل
 • دیوارپوش کاغذی و پارچه ای

دیوارپوش های کاغذی که با عنوان کاغذ دیواری می شناسیم از قدیم به عنوان عنصری مهم در دکوراسیون وجود داشتند. کاغذ های دیواری با متریال کاغذی و یا الیاف نخی تولید می شوند که با عنوان کاغذ دیواری پارچه ای شناخته شده اند. کاغذهای دیواری تنوع طرح و رنگ بالایی دارند اما به تنهایی استفاده از آن ها در دکوراسیون نمی توانند دکور خاصی به شما بدهند. بهتر است با سایر دیوارپوش ها با متریال های مختلف ترکیب شوند.

دیوارپوش منزل
دیوارپو ش کاغذی منزل
 • دیوارپوش چرمی

دیوارپوش چرمی که جدیدا وارد بازار دکوراسیون شده اند قابل استفاده در اتاق های منزل ، ورودی و نشمین می باشند. این دیوار پوش ها تنوع رنگ بالایی دارند اما نمی توان در طرح آن انتظار تنوع بالایی داشت. نوع جدیدی از دیوارپوش چرمی وارد بازار شده است که توپر می باشد و به اصطلاح توپر تلقی می شوند.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش چرمی منزل
 • دیوارپوش آجری

دیوارپوش های آجری که نمای قدیمی در منزل ایجاد می کند امروزه طرفدار بسیاری پیدا کرده اند. برخی افراد ترجیح می دهند با روش های بنایی این نما را به دیوار های خانه خود بدهند اما امروزه دیوارپوش های طرح آجری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. دیوارپوش های طرح آجری با متریال های مختلف تولید می شوند که بهتر است از مزایا و معایب هر کدام بهتر آگاه شوید.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش آجری منزل
 • دیوارپوش سه بعدی

دیوارپوش سه بعدی امروزه طرفداران بسیاری دارد چرا که جلوه خاصی در منزل ایجاد می نماید. این دیوارپوش ها با متریال هایی همچون پلیمری ، فایبرگلس، ام دی اف ، سلولوزی در بازار موجود می باشند که هر کدام مزیت ها و معایب ویژه خود را دارند.

این دیوارپوش ها با ویژگی ضد آب و مقاومت در برابر حریق یاد می شوند اما این ویژگی ها با توجه به متریال آن تعیین می شوند نه طرح آن ها. این دیوارپوش ها قابل استفاده در تمامی بخش های منزل می باشد چرا که دکوراسیون منزل را از یکنواختی خارج کرده و جلوه خاصی به آن می بخشد.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی منزل
 • دیوارپوش سنگی

دیوارپوش های سنگی در انواع مختلف آنتیک و مرمر و ….. در دکوراسیون امروزی استفاده می شوند. دیوارپوش های سنگی ظاهری لوکس و مدرن به فضای منزل می بخشند اما مناسب تمامی بخش ها نمی باشند. بهترین فضاها برای استفاده از دیوارپوش سنگی آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و پذیرایی می باشد.

این دیوارپوش ها بیشتر برای نقاط کانونی در پذیرایی مانند اطراف شومینه و پشت تلویزیون استفاده می شوند. با توجه به اینکه سنگ طبیعی گران می باشد افراد سعی می کنند از دیوارپوش هایی با طرح سنگ استفاده کنند تا هزینه کمتری داشته باشند. همچنین نصب دیوارپوش ها راحت تر از سنگ طبیعی می باشند و نیازمند هیچ گونه کار بنایی و مصالح خاص ندارند.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش سنگی منزل
 • دیوارپوش آلومینیومی

دیوارپوش های آلومینیومی را می توان برای بیشتر فضاهای منزل استفاده کرد. مخصوصا فضاهایی که دیوارها نیاز به مقاوم شدن بیشتری دارند و اما برای اتاق خواب کمتر استفاده می شود.  این دیوارپوش ها دارای چسب در پشت تایل ها هستند و به راحتی نصب می شوند.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش آلومینیومی منزل
 • دیوارپوش شیشه ای

دیوارپوش های شیشه ای بیشتر مناسب برای مکان هایی است که کمتر در معرض آب و لکه و کثیفی می باشند. این نوع دیوارپوش مناسب آشپزخانه ، پذیرایی ، اتاق خواب و مخصوصا اتاق کودک می باشند. به دلیل راحتی در تمیز کردن این متریال می تواند گزینه خوبی برای اتاق خوابتان باشد.

دیوارپوش های شیشه ای تنوع در رنگ دارند که می توانید با سایر المان های موجود در فضا هماهنگ کنید و با انتخاب هر رنگ انرژی خاصی به فضا ببخشید. این دیوارپوش ها در مقابله با ضربه دوام بالایی ندارند و امکان آسیب دیدنشان وجود دارد.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش شیشه ای منزل
 • دیوارپوش پی وی سی

یکی از انواع دیوارپوش ها که افراد بسیاری آن را می شناسند دیوارپوش پی وی سی (pvc) است. این دیوارپوش ها به دلیل قدیمی تر بودن به نسبت سایر دیوارپوش ها افراد زیادی آن را می شناسند. دیوارپوش پی وی سی بیشتر مناسب برای سرویس بهداشتی منازل و حمام و آشپزخانه می باشند.

دیوارپوش پی وی سی در طرح ها و رنگ های متفاوت موجود می باشند. دیوارپوش های بدون طرح و طرحدار که سلیقه های متفاوت را پوشش می دهند.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش پی وی سی منزل
 • دیوارپوش کناف

این نوع دیوارپوش ها متریال گچی با روکش کاغذی هستند. این دیوارپوش ها امکان رنگ آمیزی به صورت دلخواه را دارند و به راحتی قابل اجرا بر روی دیوار های قوس دار را دارند.

این نوع دیوارپوش برای سقف و دیوار قابل استفاده است و همچنین برای ایجاد دکور در سقف مناسب می باشند. این نوع دیوارپوش مناسب قسمت هایی از منزل که رطوبت دارند مناسب نمی باشد.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش کناف منزل
 • دیوارپوش فایبرگلاس

دیوارپوش فایبرگلاس در واقع الیاف شیشه ای با متریال طبیعی هستند که مقاومت به نسبت بالایی دارند. این دیوارپوش ها مقاوم در برابر موارد شیمیایی و حرارت هستند و همچنین غیر قابل اشتعال می باشند.

این نوع دیوارپوش نیازی به زیر سازی ندارند و سطح صاف و یکدستی را در نهایت بر روی دیوار ایجاد می کنند. این نوع دیوارپوش مناسب تمامی مکان ها در منزل می باشند اما بهتر است برای مکان هایی استفاده شود که کمتر امکان کثیف شدن دارند.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش فایبرگلاس منزل
 • دیوارپوش آکوستیک

این نوع دیوارپوش به عایق صوتی بودن معروف است. بیشتر برای فضاهایی استفاده می شود که سر و صدا زیاد بوده و این دیوارپوش به عنوان عایق عمل کرده و تا حدودی از ورود صدای اضافی به محیط جلوگیری می کند.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش آکوستیک منزل
 • دیوارپوش فومی

دیوارپوش فومی در تمامی قسمت های منزل قابل استفاده می باشند اما بهتر است در مناطق مرطوب از آن ها استفاده نشود. همچنین گزینه مناسبی برای اتاق کودک می باشد چرا که ساختار نرم تری دارد. امروزه استفاده از این نوع دیوارپوش بیشتر به چشم می خورد چرا که قابلیت نصب آسانی دارد. همچنین تنوع در طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف را پوشش می دهد.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش فومی منزل
 • دیوارپوش بتنی

دیوارپوش بتنی از جنس بتن بوده و در قالب ها و شکل های مختلف تولید می شوند. شاید تا چند سال پیش ، کمتر کسی به وجود عنصر بتنی در دکوراسیون منزل خود فکر می کرد اما امروزه به عنوان دیوارپوش تولید می شود و البته که سلیقه ی خاص برخی از افراد را پوشش می دهد.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش بتنی منزل
 • دیوارپوش پلیمری سه بعدی

دیوارپوش سه بعدی پلیمری جزو جدیدترین دیوارپوش های مورد استفاده در دکوراسیون می باشد که طرافداران زیادی جلب کرده است. دیوارپوش های سه بعدی پلیمری ظاهر بسیار زیبا و لوکس به منازل می بخشند. بهتر است از این دیوارپوش به عنوان عنصر لوکس و مدرن حداقل در یک دیوار منزل استفاده نمایید چرا که چشم نوازی فوق العاده ای در دکوراسیون ایجاد می کند.

حتما بخوانید : انتخاب دیوارپوش سه بعدی مناسب

دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی پلیمری منزل

دیوارپوش سه بعدی پلیمری از نظر متریال استفاده شده توانسته به راحتی معایب سایر دیوارپوش ها را بر طرف نماید و تبدیل به مزیت کند. این دیوارپوش می تواند برای محیط داخلی منزل و همچنین محیط خارج منزل نیز مناسب باشد. در ادامه به برخی مزیت های دیوارپوش پلیمری اشاره می کنیم:

مزایای دیوارپوش پلیمری سه بعدی:

 • تنوع بی نظیر در طرح و رنگ (بسیار لوکس و مدرن)
 • رنگ پذیری فوق العاده (می توانید بارها پنل ها را رنگ کنید)
 • قابل تعویض پانل تکی در صورت وارد آمدن ضربه
 • قابلیت شستشو
 • عمر طولانی
 • وزن سبک
 • نصب بسیار آسان
 • عایق حریق و رطوبت
 • ضد حشرات موذی و باکتری ها
 • بدون نیاز به زیرسازی دیوار

محل های مختلف نصب دیوارپوش در منزل

 • دیوارپوش ورودی منزل

اولین بخشی که هنگام ورود به منزل مورد توجه قرار می گیرد قسمت ورودی منزل می باشد. با توجه به پر رفت و آمد بودن این قسمت باید توجه ویژه ای به رنگ و تمیزی آسان این بخش شود. ورودی منزل جزو بخش هایی است که در معرض آلودگی می باشند. دیوارپوش های پلیمری هایکا پنل می تواند انتخاب مناسبی برای این بخش باشند چرا که به راحتی با یک دستمال می توانید کثیفی ها را تمیز نمایید. توجه نمایید که ورودی منزل زیبا نشانگر منزل زیباست. به همین جهت پنل های سه بعدی بخاطر لوکس و خاص بودنشان می توانند انتخاب خوبی برای این بخش باشند.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش ورودی منزل
دیوارپوش منزل
دیوارکوب ورودی منزل
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی ورودی منزل
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی پلیمری منزل
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی پلیمری ورودی منزل
 • دیوارپوش اتاق نشیمن

دیوارپوش اتاق نشیمن و پذیرایی از مهم ترین بخش های هر منزل می باشد چرا که بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد. نحوه ی چیدمان و دکوراسیون نشیمن بسیار مهم است و بهتر است بهترین المان ها و ترکیب ها را برای این بخش در نظر بگیرید. پیشنهاد ما استفاده از دیوارپوش سه بعدی است چرا که توجه زیادی به خود جلب می کند و شما به راحتی می توانید در کنار سایر المان ها از این دیوارپوش استفاده نمایید.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش اتاق نشیمن
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی اتاق نشیمن
دیوارپوش منزل
دیوارپوش پلیمری اتاق نشیمن
دیوارپوش منزل
دیوارپوش یه بعدی پلیمری اتاق نشیمن
دیوارپوش منزل
دیوارپوش پذیرایی
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی پذیرایی
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی پلیمری پذیرایی
 • دیوارپوش ناهارخوری

برای دکوراسیون ناهارخوری نیز می توان از دیوارپوش استفاده کرد. ممکن است فضای ناهار خوری شما در بخشی از نشیمن باشد که بهتر است در این حالت با دیوارپوش رنگ دیگری از بقیه فضا متمایز شود.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش ناهارخوری
دیوارپوش منزل
دیوارپوش ناهارخوری منزل
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی ناهارخوری
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی پلیمری ناهارخوری
دیوارپوش منزل
دیوارپوش پلیمری ناهارخوری
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی پلیمری ناهارخوری منزل
 • دیوارپوش آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهمترین فضا ها برای بانوان در منزل به حساب می آید. انتخاب دیوارپوش مناسب برای این فضا نیازمند دقت بالایی می باشد. چرا که نیازمند شستشوی بیشتر و همچنین دوام بیشتر دیوارپوش است. دیوارپوش در آشپزخانه مدام در مقابل لک و کثیفی قرار می گیرد و مهم است که در بلند مدت آسیب نبیند و همچنین باید ظاهر لوکس داشته باشد که با سایر المان ها ظاهری دلنشین به آشپزخانه بدهد. دیوارپوش پلیمری سه بعدی گزینه مناسبی برای فضای بین کابینت آشپزخانه می باشد.

حتما بخوانید : دیوارپوش آشپزخانه

دیوارپوش منزل
دیوارپوش آشپزخانه
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی آشپزخانه
دیوارپوش منزل
دیوارپوش پلیمری آشپزخانه
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی پلیمری آشپزخانه
دیوازپوش منزل
دیوارکوب سه بعدی آشپزخانه
 • دیوارپوش اتاق خواب

استفاده از دیوارپوش برای اتاق ها می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. انتخاب دیوارپوش متناسب با سایر المان ها و رنگ بندی اتاق می تواند فضا را مدرن تر و آرامش بخش تر جلوه دهد. مخصوصا استفاده از دیوارپوش ها برای پشت تخت خواب می تواند جلوه بسیار خوبی داشته باشد.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش اتاق خواب
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی اتاق خواب
دیوارپوش منزل
دیوارپوش پلیمری اتاق خواب
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی پلیمری اتاق خواب
دیوارپوش منزل
دیوارکوب سه بعدی پلیمری اتاق خواب
دیوارپوش منزل
پنل سه بعدی پلیمری اتاق خواب
 • دیوارپوش اتاق کار

اجرای دیوارپوش در اتاق کار منزل باید در یک دیوار اجرا شود مخصوصا اگر از طرح سه بعدی استفاده می کنید می توانید فضایی آرام و مدرن در اتاق کارتان ایجاد کنید. استفاده از طرح های رسمی برای اتاق کار منزل بیشتر توصیه می شود.

دیوارپوش منزل
دیوارپوش اتاق کار
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی اتاق کار
دیوارپوش منزل
دیوارپوش پلیمری اتاق کار
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی پلیمری اتاق کار
 • دیوارپوش سرویس بهداشتی

استفاده از دیوارپوش پلیمری سه بعدی می تواند بهترین گزینه برای سرویس بهداشتی و حمام باشد. چرا که این دیوارپوش ضد آب بوده و می تواند جلوه فوق العاده لوکس در فضا ایجاد کند. می توانید در طرح ها و رنگ های مختلف بهترین انتخاب را برای این فضا داشته باشید.

حتما بخوانید : دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام

دیوارپوش منزل
دیوارپوش سرویس بهداشتی منزل
دیوارپوش منزل
دیوارپوش سه بعدی سرویس بهداشتی منزل

قیمت دیوارپوش منزل

قیمت دیوارپوش ها با توجه به متریال استفاده شده آن ها متفاوت می باشند. با توجه به نیازتان و توضیحاتی که ارائه شد می توانید مزیت ها را در نظر گرفته و سپس استعلام قیمت نمایید.

امروزه فروشگاه های مختلف اجناس متفاوتی می فروشند اما تیم هایکا پنل به عنوان طراح و تولید کننده دیوارپوش های سه بعدی ، محصولات خود را با نازل ترین قیمت برای مشتریان و همچنین نمایندگان فروش ارائه می دهد. قیمت و اندازه تمامی دیوارپوش های هایکا پنل یکسان است (۵۰*۵۰) کافیست شما عزیزان ابعاد دیوار یا سقف خود را اندازه گیری نمایید و به راحتی تعداد پانل مورد استفاده را محاسبه کنید.

نصب دیوارپوش منزل

دیوارپوش ها با توجه به متریال آن ها نصب متفاوتی دارند. برخی از آن ها به مدت زمان بیشتری برای نصب نیاز دارند و برخی دیگر نیاز به مصالح خاص و بنایی دارند. دیوارپوش های تولیدی هایکا پنل دارای مزیت نصب آسان می باشند و شما با دیدن یک ویدیو به راحتی می توانید دیوارپوش را نصب نمایید.

راهنمای نصب دیوارپوش

خرید دیوارپوش منزل

تیم هایکا پنل جهت راحتی مشتریان خود در سراسر ایران امکان خرید آنلاین از سایت هایکا پنل و همچنین در دیجی کالا برای مشتریان خود فراهم نموده است. از طریق لینک های زیر به راحتی می توانید خرید ایمن و راحت تجربه کنید. همچنین می توانید از مشاوران ما در انتخاب خود راهنمایی دریافت نمایید.

مشاوره رایگان ثبت سفارش از سایتخرید از دیجی کالا

 

5/5 - (1 امتیاز)
آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.