سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی

هر فردی سبک دکوراسیون متفاوتی را می پسندد و طبق سلیقه خود، داخل منزل یا محل کار خود را تزئین می کند. بنابراین سبک دکوراسیون های متفاوتی وجود دارد که در مقالات قبلی به هر یک از آنها اشاره کردیم. یکی از محبوب ترین سبک ها در ایران سبک سنتی است. سبک دکوراسیون قدیمی و سنتی از جمله سبک های اصیل و قدیمی است که از گذشته تا به امروز همچنان افرادی هستند که به این سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی علاقه دارند. سبک های سنتی معمولا شما را به یاد فرهنگ، آداب و رسوم و عقاید مردمان اصیل ایرانی در گذشته می اندازد. از ویژگی های بارز این سبک، استفاده از متریال های طبیعی طرح ها و نقش های رنگارنگ می باشد. هایکا پنل به عنوان تولید کننده دیوارپوش سه بعدی پلیمری در این مقاله به بررسی سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی می پردازد.

المان های دکوراسیون سنتی و قدیمی

  • استفاده از وسایل چوبی و عتیقه

یکی از ایده های جالب برای ایجاد دکوراسیون سنتی، استفاده از وسایل چوبی و عتیقه است. معمولا تم رنگی به کار گرفته شده برای طراحی سنتی رنگ قرمز، زرشکی به همراه قهوه ای چوبی می باشد.

سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی
سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی (هایکا پنل)
  • استفاده از دکوراسیون سنتی بدون مبل

اکثر دکوراسیون های سنتی بدون مبل بوده و حالت نشیمن زمینی دارند. در این ایده دور تا دور پذیرایی از پشتی و کوسن های بزرگ برای تکیه دادن استفاده می کنند. رنگ اصلی فضای دکوراسیون سنتی قرمز است. رنگ قرمز نماد اصالت و طراحی سنتی می باشد.

سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی
دکور سنتی
  • استفاده از گل و گیاه

گل و گیاه حس زنده بودن و جریان زندگی را به فضا می دهد. بنابراین در سبک سنتی بیشتر از گل و گیاه استفاده می کنند. در برخی موارد، علاوه بر گل و گیاه، می توان سازهایی از قبیل تار و سه تار را در طراحی سنتی که نماد شادی به حساب می آید، اضافه کرد.

سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی
دکور سنتی و قدیمی
  • استفاده از کرسی

از دیگر موارد دکوراسیون داخلی سنتی، استفاده از کرسی است. بساط کرسی از قدیم تا به الان، مورد پسند عموم بوده است. چرا که حس نوستالژی دوران کودکی و رفتن به روستا را زنده می کند. از کرسی بیشتر در فصل زمستان برای گرم شدن و لذت دورهمی با عزیزان استفاده می کنند.

سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی
سبک سنتی و قدیمی (هایکا پنل)
  • استفاده از صنایع دستی

استفاده از صنایع دستی دستباف روی دیوار و روی میز از ایده های جالب و جذاب دکوراسیون سنتی است. در این سبک دکوراسیون نیازی نیست هزینه های زیادی برای خرید دکورمنزل بدهید. در طراحی سنتی بیشتر از ظروف سفالی و در و پنجره های چوبی با شیشه های هندسی استفاده می شود.

سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی
دکور سنتی و قدیمی
  • رنگ در دکوراسیون سنتی

استفاده از رنگ یکی از مهم ترین قسمت های طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می رود. اما رنگی که در دکوراسیون سنتی بکار می برند رنگ های فیروزه ای، زرشکی، قهوه ای و سبز یشمی است. بهتر است از رنگ های زرشکی و قهوه ای در مبلمان و فرش استفاده شود.

سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی
دکوراسیون سنتی و قدیمی(هایکا پنل)
  • نورپردازی دیزاین دکوراسیون منزل به سبک سنتی

همان طور که می دانید نورپردازی، جلوه ی دیزاین دکوراسیون منزل را چند برابر می کند. دکوراسیون سنتی فوق العاده زیبا با رنگ های روشن و گرم و شاد که فوق العاده محیطی بانشاط و پر از حس های خوب بوجود آورده است. نورپردازی درست در این دکوراسیون سنتی، موجب نشاط و سرزندگی، آرامش و صمیمیت می شود.

سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی
دکوراسیون قدیمی
  • پارچه در سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

پارچه های دستباف در طرح، رنگ و اشکال مختلف در سراسر کشور یافته می شود. به طور مثال: پته دوزی و پارچه های پشمی دست بافت در استان کرمان، پارچه های قلمکاری شده اصفهان که با تمبرهای چوبی تزئین شده اند و ترمه های بی نظیر یزد، که پارچه های ابریشمی گران قیمت با نخ هایی از طلا، حال و هوایی سنتی و دلچسبی را به فضای خانه شما می دهند. شما می توانید از آن ها به عنوان رومیزی، تزئینات دیواری و یا سایر موارد استفاده کنید.

سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی
دکوراسیون سنتی و قدیمی
  • ظروف مسی در سبک دکوراسیون منزل ایرانی

ظروف مسی بیشتر در شهر های یزد و کرمان یافت می شود. فلز مس بدلیل فراوانی در ایران از شهرت بسیاری برخوردار می باشد. بنابراین اکثر مردم از اینها به عنوان یک عنصر تزئینی خاص و جذاب در دکوراسیئون خود استفاده می کنند.

سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی
(هایکا پنل)
  • فرش در سبک سنتی ایرانی

انتخاب فرش برای دکوراسیون منزل به سلیقه هر فرد بستگی دارد. استفاده از فرش در سبک سنتی ایرانی از قدیم الایام نوعی اصالت محسوب می شود. اما دقت داشته باشید که رنگ و نقش فرش با سایر وسایل و تزئینات خانه باید هماهنگی و همخوانی داشته باشد.

سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی
بررسی دکوراسیون سنتی و قدیمی

جمع بندی و کلام آخر

امروزه بسیاری از افراد هنوز هم خواهان طراحی قدیمی و سنتی در خانه های خود هستند. بنابراین اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، می توانید با الهام گرفتن از ایده های این مقاله و جست و جوی بیشتر، فضایی کاملا هنری و سنتی طراحی کنید. و کلام آخر اینکه، برای طراحی سنتی باید خلاقیت به خرج داد و برای اینکه به نتیجه بهتر برسید باید ایده های خود را با دقت به مرحله اجرا برسانید.

خرید دیوارپوش سه بعدی

خرید از دیجی کالا

ثبت سفارش از سایت

امتیاز post
آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.