بررسی رنگ ملایم در دکوراسیون

در طراحی دکوراسیون منزل استفاده از رنگ های ملایم سبب افزایش آرامش بیشتر در فضا می شود. برای ایجاد حس شادابی ، در کنار آرامش پیشنهاد می کنیم از رنگ های ملایم استفاده نمایید. در این مقاله هایکا پنل به بررسی رنگ ملایم در دکوراسیون می پردازد تا شما عزیزان انتخاب راحت تری داشته باشید.

رنگ های ملایم در دکوراسیون

امروزه استفاده از رنگ های شاد به دلیل خاصیت و انرژی و حسی که به افراد منتقل می کنند بیشتر توصیه می شود. اما توجه نمایید که استفاده از رنگ های خیلی گرم و پر رنگ در اتاق ها توصیه نمی شود. اتاق ها محلی برای استراحت هستند و برخی رنگ ها مانند قرمز و زرشکی باعث ایجاد انرژی بالا و نشاط شده و باعث می شوند خواب راحتی نداشته باشید. همچنین رنگ های ملایم می توانند در مکان های دیگر کنار رنگ های تیره و پر رنگ و به عنوان مکمل استفاده شوند.

بررسی برخی رنگ های ملایم در دکوراسیون

رنگ زمرد کبود (Aquamarine)

استفاده از این رنگ بهتر است به حالتی باشد که تداعی کننده رنگ دریا باشد. اگر اتاقتان در قسمت جنوبی است و نور زیادی دارد این رنگ می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما باشد. همچنین استفاده از این رنگ در خانه های ساحلی بیشتر به چشم می خورد. می توانید در کنار این رنگ از سفید نیز اسفاده نمایید.

بررسی رنگ ملایم در دکوراسیون
زمرد کبود در دکوراسیون

رنگ خاکستری Mocha

رنگ هایی که ته رنگ خاکی دارند ملایم محسوب می شوند. این رنگ به عنوان پس زمینه مثلا رنگ دیوار ها می تواند مناسب باشد اما در کنار آن رنگ متضاد ملایم استفاده نمایید. این رنگ ممکن است برای برخی افراد خسته کننده باشد اما می توان برای رفع این مورد از تابلو یا فرش های پر نقش و نگار استفاده نمود. توجه نمایید که بهتر است در کنار این رنگ از رنگ سفید استفاده نمایید.

بررسی رنگ ملایم در دکوراسیون
خاکستری در دکوراسیون داخلی

رنگ صورتی Rose

رنگ صورتی توسط افراد اندکی برای دکوراسیون استفاده می شود هر چند که در گذشته رافداران بیشتری داشته است. این رنگ در ترکیب با سفید ظاهری زیبا و دلنشین دارد. صورتی جزو رنگ های آرام بخش اما رنگ گرم محسوب می شود. همچنین در اتاق خواب برای ایجاد محیطی رمانتیک می تواند به کار برده شود.

بررسی رنگ ملایم در دکوراسیون
رنگ ملایم در دکوراسیون

رنگ عاجی Ivory

استفاده از رنگ های سفید یکدست می تواند خسته کننده باشد به همین جهت افراد به دنبال فضای پر روحی هستند که سفید بیشتری در آن به کار رفته باشد. استفاده از رنگ های نزدیک به سفید می تواند برای این گروه افراد مناسب باشد. رنگ های توسی کتانی ، عاجی و کرمی می توانند جزو این رنگ ها باشند. رنگ هایی که کمی متمایل به زرد هستند .

بررسی رنگ ملایم در دکوراسیون
عاجی در دکوراسیون

هلویی

ای رنگ برای سلایق افراد مختلف مناسب می باشد همچنین نمایانگر سبک مدرن در دکوراسیون می باشد. این در رنگ در نار اکسسوری های سیاه و سفید می تواند جلوه بسیار خوبی به فضا بدهد. همچنین استفاده از اکسسوری های چوبی در کنار نگ چوبی می تواند مناسب باشد.

بررسی رنگ ملایم در دکوراسیون
رنگ هلویی ملایم در دکوراسیون

رنگ سبز مایل به خاکستری

این رنگ جزو رنگ های سرد به حساب می آید. این نوع سبز در کنار رنگ سفید بسیار خوبی خواهد داشت. اگر این رنگ را در مکان هایی که قسمت شمالی هستند استفاده می کنید به دلیل کم بودن نور باید رنگ آن تست شود تا زیاد مایل به توسی نباشد.

بررسی رنگ ملایم در دکوراسیون
سبز مایل به خاکستری در دکوراسیون

رنگ سفید

رنگ سفید به عنوان رنگ خنثی و بسیار روشن طرفداران بسیاری دارد و جزو رنگ های ملایم به حساب می آید. سفید جزو رنگ هایی است که بعد از گذشت مدتی خستگی و یکنواختی ندارد و همه مد بوده و خواهان زیادی دارد. این رنگ قابل استفاده در کنار تمامی رنگ ها می باشد.

بررسی رنگ ملایم در دکوراسیون
بررسی رنگ سفید در دکوراسیون

رنگ­ ملایم و اتاق خواب

همانطور که در قسمت های بالا اشاره کردیم یکی از بخش هایی که توصیه می شود از رنگ ملایم استفاده شود اتاق خواب می باشد. این امر بسیار مهم است که اتاق خواب حس آرامش و تجربه خواب راحت را ایجاد نماید. استفاده از رنگ های تیره و خیلی شاد موجب کم خوابی و آرامش کمتر می شود. مثلا رنگ زرد به دلیل نشاط بالا ، رنگ قرمز به دلیل هیجان بالا و … نمی توانند گزینه مناسبی برای اتاق خواب باشند. اگر اصرار و تمایل به استفاده از این رنگ ها دارید باید ملایم تر باشند. مثلا به جای زرد از لیمویی کم رنگ استفاده شود.

رنگ­ ملایم در اتاق کودک

در اتاق کودک بهتر است از رنگ های تند استفاده نشود چرا که مستقیما می تواند در خلق و خوی کودک تاثیر گذار باشد. استفاده از رنگ های متنوع اما امایم می تواند انتخاب مناسب تری برای اتاق کودکانتان باشد.

رنگ ملایم در پذیرایی و نشیمن

استفاده از رنگ های ملایم باعث خلوت تر دیده شدن محیط می شود. استفاده از برخی اکسسوری های با کمی طرح می تواند مکمل مناسبی برای فضا باشد.

 


 

5/5 - (2 امتیاز)
آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.