سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک دکوراسیون کلاسیک داخلی در معماری سنتی غربی، شامل ستون ها و دیوار های گچی و مجسمه های آنتیک است که کاربرد بسیاری در سبک کلاسیک دارد. در این نوع از دکوراسیون همه ی اشیا بر پایه تقارن و تناسب است. این سبک به دلیل جلوه لوکسی که دارد هیچ وقت از مد نمیافتد و همه ساله طرفداران خاص خود را دارند. همچنین بخاطر المان های سنتی و با اصالتی که دارد یادآور صمیمیت و گرمی در خانه های اصیل تاریخ است. نکته قابل توجه اینجاست که اکثرا معماری داخلی کلاسیک را با معماری داخلی سنتی یکی می دانند اما در واقع تعاریف و شیوه ی پیاده سازی این دو کاملا با هم متفاوت است. در این مقاله  هایکا پنل به عنوان تولید کننده دیوارپوش سه بعدی پلیمری در این مقاله به بررسی سبک دکوراسیون کلاسیک می پردازد.

سبک دکوراسیون کلاسیک چیست؟

سبک دکوراسیون کلاسیک به سبکی لوکس و مجلل با ظرافت و معماری دقیق گفته می شود. معماری این نوع دکوراسیون لوکس از اصول معماری یونان، روم و رنسانس ایتالیا نشات گرفته است. به طور کلی معماری کلاسیک با معماری سنتی متفاوت است اما غالبا اصول مشترکی در میان این دو وجود دارد. سبک کلاسیک از جمله طراحی هایی است که باید در آن به تقارن، چیدمان و نظم دقیق رعایت شود. همان طور که گفته شد، دکوراسیون کلاسیک در واقع یک نوع طراحی به سبک سنتی غربی می باشد که تغییراتی از گذشته تا به امروز در آن صورت گرفته است. در دکوراسیون کلاسیک تک تک اجزا در یک هماهنگی دقیق با نظم مشخص و بر پایه ی اصول انتخاب شده و چیده می شوند.

اصول طراحی داخلی کلاسیک چه هستند

  1. از متریال و مصالح با کیفیت و لوکس در دکوراسیون کلاسیک

در معماری دکوراسیون کلاسیک، از متریال و مصالح با کیفیت و لوکس استفاده می کنند. هر فرد نسبت به بودجه ای که برای دکوراسیون منزل خود اختصاص داده است مصالح را خریداری می کند اما بهتر است از متریال های بی کیفیت دوری شود. از جمله مواد لوکس و با کیفیت در این طراحی کلاسیک، چوب های بلوط، گردو، راش و ماهون، پارچه های ابریشمی و پنبه مصری و سنگ های مرمر می باشد.

سبک دکوراسیون کلاسیک
سبک دکوراسیون کلاسیک (هایکا پنل)

 

  1. ستون و دیوارهای گچ کاری شده را در فضای داخلی منزلتان

دقت داشته باشید که در سبک کلاسیک باید ستون ها، دیوارها وسقف ها گچ بری شده باشند. ستون در داخل خانه از زمان باستان غربی، فضا را لوکس و اشرافی جلوه می دهد. پس پیشنهاد می کنیم اگر خانه ای بزرگ و با سقف بلند دارید، از ستون های رومی و یونانی استفاده کنید.

سبک دکوراسیون کلاسیک
بررسی سبک دکوراسیون کلاسیک
  1. مبلمان آنتیک و استیل خریداری کنید

حال برویم سراغ چیدمان مبلمان در منازل به سبک کلاسیک، برای دکوراسیون داخلی کلاسیک انتخاب مبلمان آنتیک بهترین گزینه است. اما مطئمنا باید زمان و هزینه زیادی را صرف پیدا کردن آن ها کنید. در غیر این صورت باید به سراغ مبل های استیل با بدنه منبت کاری شده بروید تا به پذیرایی منزلتان جلوه کلاسیک دهند.

سبک دکوراسیون کلاسیک
سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک
  1. تقارن و تناسب را در چیدمان و خرید اثاثیه رعایت کنید

به طور کلی سبک کلاسیک بر دو پایه اصلی، تقارن و تناسب چیده می شود. بنابراین برای اینکه تقارن در فضا دیده شود، ابتدا نقطه کانونی را در فضا مشخص می کنند و آن را به عنوان محور تقارن در نظر می گیرند. سپس در دو طرف نقطه کانونی، مبلمان، دکوری ها و دیگر اکسسوری ها را به صورت قرینه می چینند. لازم به ذکر است که بدانید برای رعایت تقارن، بهتر است اکسسوری و دکوریجات را به صورت جفت خریداری کنید.

سبک دکوراسیون کلاسیک
سبک دکوراسیون کلاسیک (هایکا پنل)
  1. از رنگ های خنثی گرم و ملایم استفاده کنید

معمولا در دکوراسیون به سبک کلاسیک از رنگ های خنثی و ملایمی استفاده می کنند چرا که این رنگ ها از طبیعت الهام گرفته اند. رنگ های خنثی گرم مانند کرمی، شیری، بژ و عاجی را می توانید بر روی دیوارها، مبلمان و دیگر المان های خانه انتخاب کنید زیرا رنگ خنثی گرم به عنوان رنگ ثانویه در این سبک کاربرد فراوانی دارد. همچنین از دیگر طیف رنگ ها مثل زرد، آبی، قرمز و نارنجی با درجه خلوص پایین نیز استفاده کنید.

سبک دکوراسیون کلاسیک
سبک دکوراسیون کلاسیک در معماری
  1. پارچه ها را با طرح و الگوهای کلاسیک خریداری کنید

در سبک کلاسیک باید فرش ها، پارچه مبل ها، رو تختی، پرده ها و همینطور کاغذ دیواری ها را بر خلاف سبک مدرن، طرح دار انتخاب کنید. طرح ها و الگوهایی مانند راه راه، شطرنجی، گلدار و … از بهترین طرح ها هستند. و البته بهتر است بگوییم اگر دوس دارید خانه ای با دکوراسیون کلاسیک چیدمان کنید، پرده های والان دار و فرش دستباف بهترین گزینه هستند.

سبک دکوراسیون کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک
  1. خانه را با دکوریجات آنتیک و عتیقه دیزاین کنید

برای ایجاد دکوراسیونی کلاسیک، بهتر است با مجسمه ها، تابلو فرش ها و دکوریجات آنتیک و عتیقه که دست ساز و ظریف کار شده اند، دیزاین کنید.

سبک دکوراسیون کلاسیک
سبک دکوراسیون کلاسیک (هایکا پنل)
  1. نورپردازی را به صورت اصولی انجام دهید

همان طور که گفته شد مهم ترین و اصلی ترین قسمت یک دیزاین طراحی دکوراسیون داخلی، میزان نورپردازی آن است. حتی اگرتمامی نکات را رعایت کرده باشید اما نورپردازی مناسبی نداشته باشید عناصر و المان های منزل کلاسیکتان به خوبی جلوه نخواهد داشت. سعی کنید علاوه بر لوسترهای کریستالی، از آباژورهای ایستاده و رومیزی نیز استفاده کنید. تا نور کافی و لازم را در محیط منزلتان ایجاد کرده باشد. همچنین می توانید از چراغ های دیوارکوب برای زیبایی فضا بکار برید.

سبک دکوراسیون کلاسیک
دکوراسیون سبک کلاسیک

 

خرید دیوارپوش سه بعدی

خرید از دیجی کالا

ثبت سفارش از سایت

امتیاز post
آژانس دیجیتال مارکتینگ آرکاوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.